29.03.2024
20:30

08.03.2021

Młodzi suwalscy badmintoniści nie spuszczają z tonu

Złoto i srebro Aleksandry Wilczewskiej, brąz Roksany Karaszewskiej i Aleksandry Wasilewskiej w kategorii młodzików młodszych, ćwierćfinał Oliwii Niedźwiedzkiej w juniorkach młodszych - to dorobek zawodników SKB Suwałki na turnieju w Sulęcinie.

W deblu triumfowała  Aleksandra Wilczewska, której partnerką była Kaja Ziółkowska (UKS Wschodnia 12 Kielce). W półfinale Ola i Kaja pokonały  21:5, 21:10 koleżanki klubowe Roksanę Karaszewską, Aleksandrę Wasilewską, które musiały zaspokoić się medalem brązowym.

Aleksandra Wilczewska wywalczyła też srebrny medal w grze mieszanej, w której wystąpiła razem z Jakubem Dulembą (MKS Orlicz Suchedniów).  W finale Ola i Kuba ulegli 10:21, 10:21 parze Paweł Kiszczyk i Anna Paruszewska (LKS Technik Głubczyce).

Z dobrej strony w tym turnieju juniorów młodszych zaprezentowała się Oliwia Niedźwiedzka, która w dotarła do ćwierćfinału, a w walce o medal uległa 18:21, 13:21 Julii Piwowar (BKB Set Mazańcowice).

źródło: skb suwalki