22.05.2024

SKB Litpol-Malow Suwałki – Unia Bieruń 5:2. Z kompletem zwycięstw i punktów do finału ekstraligi

W rozegranym w hali OSiR meczu ostatniej, 9. kolejki fazy zasadniczej Lotto Ekstraligi Badmintona suwalski lider pokonał zajmująca 4. miejsce Unię Bieruń, z którą zmierzy się tez w pierwszym spotkaniu Final Four.

Ekipa ze Śląska jako jedna z niewielu drużyn ligowych zdołała w starciu z podopiecznymi Jerzego Dołhana wygrać dwie gry. Po deblach mężczyzn i kobiet oraz obu singlach męskich był remis 2:2 i w Suwałkach zapachniało niespodzianką. Taką byłoby już zwycięstwo gospodarzy 4:3, co oznaczałoby dla nich zdobycie nie 3, a 2 punktów. Ostatecznie jednak SKB Litpol-Malow po raz dziewiąty sięgnął po 3 oczka i zakończył fazę zasadniczą z kompletem punktów.     

W pierwszych dwóch pojedynkach suwalczanie górowali nad ekipą z Bierunia. W deblu mężczyzn Robert Cybulski i Przemysław Szydłowski bardzo szybko rozprawili się z rywalami, tracąc w dwóch setach zaledwie dziewięć punktów.

Pojedynek pań to również duża przewaga badmintonistek z Suwałk. Anastasiya Khomich i Chinka Xu Wei bez większych problemów wygrały z Anną Czuchrą i wracającą po kontuzji Joanną Podedworny. Dwa do zera po dwóch pierwszych pojedynkach nie był zaskoczeniem. Zaskoczeniem była świetna gra singlistów ze Śląska, którzy zaprezentowali się znakomicie w swoich pojedynkach.

Najpierw Maksymilian Danielak pokonał po trzysetowej walce Mikołaja Szymanowskiego, a później Szymon Stokfisz, również po trzech setach wygrał z Andrzejem Niczyporukiem. Zrobiło się 2:2. W takich momentach brak w składzie zdyskwalifikowanego Danylo Bosniuka daje o sobie znać.

Kolejne trzy pojedynki należały już do Suwałk, choć w ostatniej grze – mieszanej doszło do trzysetowej walki, ostatecznie zwycięskiej dla gospodarzy.

Oba zespoły przygotowują się do finału ligi 5 czerwca, w którym najpierw 1 druzyna po fazie zasadniczej zmierzy się z 4., a 2. z 3. W drugim półfinale zagraja broniący tytułu ABRM Warszawa z Hubalem Białystok.

WD

Źródło i fot. Lotto Ekstraliga Badmintona

SKB Litpol-Malow Suwałki – Unia Bieruń 5:2

Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski – Piotr Liszka, Sebastian Pinkowicz 15:3, 15:6
Anastasiya Khomich, Xu Wei – Anna Czuchra, Joanna Podedworny 15:9, 15:9
Mikołaj Szymanowski – Maksymilian Danielak 15:12, 12:15, 7:15
Andrzej Niczyporuk – Szymon Stokfisz 15:12, 10:15, 10:15
Xu Wei – Alicja Syrek 15:7, 15:3
Ulyana Volskaya – Anna Czuchra 15:7, 15:7
Michał Sobolewski, Karolina Szubert – Maksymilian Danielak, Joanna Podedworny 9:15, 15:9, 15:11

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*