15.03.2021

W Suchedniowie złoto, srebro i pięć razy brąz dla SKB [foto]

Ponad 300 młodych badmintonistów rywalizowało w Suchedniowie w turnieju O Puchar Gór Świętokrzyskich, III Memoriale Stefana Pawlukiewicza. Zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona wrócili z siedmioma medalami: złotym, srebrnym i pięcioma brązowymi.

W Grand Prix (kat. Junior) puchar Gór Świętokrzyskich zdobyła niezawodna Ulyana Volskaya.Suwalczanka triumfowała w grze pojedynczej GS U19, w finale pokonała Maję Janko (Technik Głubczyce) 21:19, 15:21, 21:11.

Ulyana Volskaya w Suchedniowie zdobyła oprócz medalu złotego i pucharu Gór Świętokrzyskich dwa medale brązowe: z kolegą klubowym Michałem Aleksandrowiczem w grze mieszanej U19 oraz z Oliwią Niedźwiedzką w grze podwójnej U19.

W singlu U 19 nie powiodło się Sebastianowi Lenczewskiemu, który w 1. rundzie turnieju przegrał mecz z Mikołajem Szymańskim — późniejszym zwycięzcą, zdobywcą Pucharu Gór Świętokrzyskich.

Rewelacyjne wypadli suwalscy badmintoniści w kategorii młodzik (U15).

Srebrny medal w grze podwójnej zdobyła Aleksandra Wilczewska, wspólnie z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce).W finale uległy 6:21 i 17:21 parze Emilia JOCHACY/Hanna NICZYPORUK (UKS Unia Bieruń/AZSUW Warszawa).

W tej samej kategorii brązowy medal  zdobyła para Veronika STANKEVICH (SKB)/Natalia WITKOWSKA (UKS Plesbad Pszczyna).

Także brązowy medal w grze mieszanej U 15 zdobyła suwalska para Jan Szeszko/Wiktoria Banaszewska. Zawodnicy SKB w półfinale musieli uznać wyższość późniejszych triumfatorów Mateusza GOLASA/Julii WÓJCIK (LKS Technik Głubczyce/BENINCA UKS Feniks K-K).

W grze pojedynczej dziewcząt U15 Veranika STANKEVICH zdobyła medal brązowy.

Na ćwierćfinale rywalizację  w grze mieszanej zakończyli Jakub DULEMBA/ Aleksandra WILCZEWSKA (MKS Orlicz Suchedniów/SKB Suwałki), w walce o ćwierćfinał pokonali drugą suwalską parę Mateusz Derda/Michalina Jaśkiewicz.

Do ćwierćfinału dotarła para deblowa Mateusz Derda/Mikołaj Chrzanowski (SKB Suwałki/UKS Wschodnia 12 Kielce). Inna suwalska para Jan SZESZKO/Dominik UŁANOWICZ odpadła z rywalizacji w pierwszej rundzie po przegranym meczu z późniejszymi triumfatorami Mikołajem MORAWSKIM /Krzysztofem PODKOWIŃSKIM (KS Badminton Kobierzyce/UKS Hubal Białystok).

źródło: SKB Suwalki