15.08.2019

AUKSO po raz dwudziesty na Suwalszczyźnie! Koncert inaugurujący już w najbliższy piątek w SOK

Koncerty, spotkania z ludźmi sztuki i warsztaty składają się na XX jubileuszową edycję Letniej Filharmonii AUKSO Wigry 2019. W piątkowym koncercie inaugurującym festiwal (godz. 20.00, Sala im. Andrzeja Wajdy SOK) wystąpią kameraliści AUKSO -  kwintet Alternative Ensemble, który zaprezentuje program związany z 75. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego, wzbogacony o oryginalne aranżacje śląskich pieśni i melodii ludowych. 

W SOK zagości także Tomasz Konieczny, o którym światowa prasa pisze „wielki głos" . Wszechstronnie utalentowany aktor, reżyser teatralny i znakomity śpiewak wystąpi z orkiestrą AUKSO w środę 21 sierpnia w Sali im. A. Wajdy SOK. W programie między innymi „Cztery sonety miłosne" Tadeusza Bairda do słów Wiliama Szekspira oraz pieśni Stanisława Moniuszki. Tradycyjnie Letnia Filharmonia zagości nie tylko w Suwałkach, ale w wielu zakątkach Suwalszczyzny, w tym w gościnnych progach dworu Huta oraz u Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie, przyjaciela festiwalu a także w wyjątkowych wnętrzach wigierskiej świątyni, gdzie w poniedziałek, 19 sierpnia z orkiestrą zagra zdobywca Fryderyka - wiolonczelista Andrzej Bauer.

Podczas finałowego koncertu, także w Sali im. A. Wajdy SOK, 22 sierpnia o godzinie 19.00 zobaczymy i usłyszymy Kasię Moś z zespołem, która zaprezentuje nowe kompozycje zapowiadające kolejny album, uzupełnione przebojami z wcześniejszych krążków oraz utworami Krzesimira Dębskiego i pieśniami Stanisława Moniuszki. Artystce będą towarzyszyć muzycy Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Suwalski Ośrodek Kultury gorąco poleca i serdecznie zaprasza wszystkich miłośników klasyki i nie tylko. AUKSO to marka sama w sobie, to emocje i wzruszenia, spotkania z cudownymi ludźmi oraz koncerty na najwyższym poziomie i niebanalny program artystyczny.  

Bilety na koncerty festiwalowe w cenie 30/20 oraz 40/30 zł już do nabycia  w kasie SOK.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*