21.03.2017

Polskie Nagrody Filmowe wręczone. Dziewięć Orłów dla „Wołynia”

„Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego, w którym główną rolę gra suwalczanka Michalina Łabacz zdobył aż dziewięć nagród Polskiej Akademii Filmowej, w tym za najlepszy film, reżyserię i nagrodę publiczności.

Obraz opowiadający o rzezi dokonanej na Polakach żyjących na terenie dzisiejsze zachodniej Ukrainy podczas II wojny światowej nominowany był w aż 14 kategoriach.

- To taki polski „La La land” – zażartowała, porównując do amerykańskich Oscarów, prowadząca galę Grażyna Torbicka.

Michalina Łabacz, 25-letnia studentka ostatniego roku warszawskiej Akademii Teatralnej, która za debiutancką kreację w „Wołyniu” zbiera laury od wrześniowego Festiwalu Filmowego w Gdyni, nominowana była do nagrody w dwóch kategoriach – Odkrycie Roku, gdzie statuetkę otrzymał reżyser „Ostatniej Rodziny” Jan P. Matuszyński oraz w kategorii Główna Rola Kobieca, w której Orzeł trafił do rąk grającej w tym ostatnim filmie Aleksandry Koniecznej.

„Wołyń” został nagrodzony za najlepszy film, reżyserię (Wojciech Smarzowski), zdjęcia (Piotr Sobociński jr), muzykę (Michał Trzaska), scenografię(Marek Zawierucha), montaż (Paweł Laskowski), dźwięk, kostiumy (Wanda Kowalska, Paweł Grabarczyk, Magdalena Rutkiewicz-Luterek, Agata Drozdowska) oraz otrzymał nagrodę publiczności.   

Dużą część ekipy „Wołynia” - reżysera, producentów i aktorów mogliśmy, dzięki Michalinie Łabacz, spotkać w Suwałkach w październiku podczas specjalnego pokazu w Cinema Lumiere (na zdjęciach).

Michalina Łabacz, która gra w Teatrze Narodowym w „Garderobianym” u boku Janusza Gajosa i Jana Englerta oraz przygotowuje z kolegami z roku spektakl dyplomowy, szykuje się właśnie do kolejnej, drugiej w karierze roli w filmie fabularnym.  

WD  

[07.02.2017] Nagroda goni nagrodę. Michalina Łabacz z dwiema nominacjami do Orłów

[06.02.2017] Michalina Łabacz z kolejną nagrodą. Pochodząca z Suwałk aktorka odkryciem Prowincjonaliów

[14.10.2016] Michalina Łabacz. Z Suwałk przez "Wołyń" do marzeń o Hollywood [wideo i zdjęcia]


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*