14.07.2013

Teatralny festiwal

Kto chce zobaczyć dobre przedstawienia teatralne, niekoniecznie musi wybierać się w długą, męcząca drogę do Warszawy. Wystarczy wyskoczyć do pobliskich Druskiennik. W tym turystyczno- uzdrowiskowym mieście, a dniach od 14 lipca do 11 sierpnia trwać będzie pierwszy Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Vasara" ("Lato"). Patronat nad przedsięwzięciem objął wybitny litewski reżyser - Rimas Tuminas - kierownik artystyczny moskiewskiego Teatru Wachtangowa.


W Druskiennikach wystąpi około 20 zespołów teatralnych z Litwy, Białorusi, Rosji, Łotwy, Armenii, Mołdowy i Izraela. W programie znajdą się zarówno występy gwiazd sceny, jak i początkujących artystów – ogółem 21 sztuk teatralnych. Wszystkie teatry wystawiają swoje spektakle w języku rosyjskim.
Do Druskiennik przyjechało aż 9 teatrów z Rosji – między innymi takie popularne zespoły, jak „Sowriemiennik”, Teatr Armii Rosyjskiej, Teatr na Małej Bronnej oraz, rzecz jasna, Teatr imienia Wachtangowa, którym kieruje Tuminas. Na afiszach obok nazwisk autorów współczesnych figurują dzieła Gogola, Puszkina, Dostojewskiego, Sałtykowa-Szczedrina.


Bardzo duże zainteresowanie Festiwalem wykazują zarówno mieskzańcy Druskiennik, jak  jak i ci, którzy przyjeżdżają tu na wypoczynek. Na niektóre spektakle praktycznie wszystkie bilety są już wyprzedane.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*