23.03.2017

Zdobywca Grammy, światowe gwiazdy i polska klamra. Program 10. Suwałki Blues Festiwalu

W Suwalskim Ośrodku Kultury odbyła się w czwartek konferencja, na której Bogdan Topolski, dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festivalu przedstawił wykonawców tegorocznej, jubileuszowej edycji sztandarowej suwalskiej imprezy. Suwałki Blues Festival 2017 odbędzie się od 6 do 9 lipca. Potrwa o jeden dzień dłużej, niż w latach poprzednich.

- Koncerty będą odbywały się w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę. Do tej pory było tak, że w niedzielę goście wyjeżdżali. Chcemy w pełni wykorzystać potencjał organizacyjny oraz ofertę firm hotelarskich i turystycznych  - mówił na czwartkowej konferencji w Suwalskim Ośrodku Kultury Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Podobnie jak poprzednie dwie edycje, imprezę rozpocznie odsłonięcie pamiątkowej tablicy na ulicy Chłodnej. Koncert otwarcia odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Na dużej scenie wystąpi Martyna Jakubowicz z przyjaciółmi, z towarzyszeniem kwartetu suwalskiej Orkiestry Kameralnej.

- Pomysł podsunął Jan Chojnacki. Martyna Jakubowicz obchodzi w tym roku jubileusz czterdziestolecia pracy artystycznej. Wiadomo, że towarzyszyć jej będą znani polscy muzycy, ale nie znamy jeszcze nazwisk – mówił Bogdan Topolski.

Koncert Jakubowicz będzie transmitowany przez Program Trzeci Polskiego Radia.

Piątek rozpocznie się od bluesowego śniadania. Główne koncerty odbędą się wieczorem na ul. Kościuszki. Gwiazdy 10. edycji SBF, to: The Original Blues Brothers Band (USA), gitarzysta Erica Claptona Doyle Bramhall II (USA), Joe Louis Walker (USA), zdobywca Grammy Fantastic Negrito (USA), Eddie Martin Blues Band (UK/PL), Eddie Angel (UK) a także czołówka polskiej sceny bluesowej -  DŻEM (PL), Nocna Zmiana Bluesa & Jan Błędowski(PL).Polscy bluesmani zamkną tegoroczną edycję koncertem w niedzielę.

W sumie od 6 do 9 lipca odbędzie się 11  koncertów plenerowych głównych oraz 15 koncertów plenerowych na mniejszych scenach, 10 koncertów klubowych oraz konkurs zespołów bluesowych.

- W tym roku zmieniona została formuła konkursu. Konkurs będzie nosił nazwę Polish Blues Challenge. Do udziału w nim zaprosiliśmy uznane zespoły, które mają już na koncie wydawnictwa. Wystąpi pięć lub sześć zespołów. Chcemy podnieść poziom konkursu, zainteresować nim szerszą publiczność – tłumaczył B. Topolski.

Dziś wieczorem odbędzie się bluesowa Rozgrzewka. W Suwalskim Ośrodku Kultury wystąpi  amerykański wokalista bluesowy Big Daddy Wilson. Początek koncertu o 21.00. bilety można nabyć w kasie SOK. Cena 35 zł. Koncert będzie transmitowany na żywo w audycji „Bielszy odcień bluesa’ Jana Chojnackiego w radiowej Trójce.

Koszt organizacji tegorocznej edycji SBF to około 1 mln 700 tys. złotych. Więcej informacji na: www.suwalkiblues.com.pl

 (just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*