13.05.2024

Bowling. Robert Chodorowski z mistrzostwem w Polsce i na Litwie

Kilka tygodni temu Robert Chodorowski cieszył się z kolegami z historycznego, pierwszego w historii tytułu Drużynowego Mistrza Polski, wywalczonego przez KB Suwałki, pierwszy zespół Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu.

Wczoraj zaś w Kownie suwalczanin wraz z innymi zawodnikami zespołu YIT Lithuania świętował zdobycie mistrzostwa dywizji B (B Lygi) i awans do grupy A ligi litewskiej.

Robert Chodorowski jest nie tylko zawodnikiem, ale i prezesem Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu. W organizowanych przez SSB w kręgielni MK Bowling turniejach startują Litwini. Zawarte znajomości zaowocowały zaproszeniem suwalczanina do gry w ekipie YIT.

- Cieszę się ogromnie, złożona z 7 drużyn grupa A to najwyższa klasa rozgrywkowa na Litwie – mówi Robert Chodorowski. – W grupie B rywalizowaliśmy w gronie 14 zespołów podzielonych na Wschód i Zachód. W sezonie miałem 14 wyjazdów na Litwę na mecze oraz na dwudniowy finał z udziałem 4 najlepszych zespołów. Jeden z meczów wygraliśmy mega kosmicznym wynikiem 36:0. Jestem dumny ze swojego wkładu w awans. W finale moja średnia to 230 punktów.

W najbliższy weekend Robert Chodorowski wróci do krajowych rozgrywek. Weźmie udział w Pucharze Polski. Zależy mu na zbudowaniu rankingu, który pozwoli zakwalifikować się do przyszłorocznych mistrzostw świata seniorów.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*