Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

15.11.2018

Komitet Polityczny PiS zarekomendował. Romuald Łanczkowski ma być wicemarszałkiem województwa

Suwalczanin Romuald Łanczkowski, od ponad dekady pracujący w Warszawie, w Senacie RP powinien zostać wicemarszałkiem województwa podlaskiego. Taką rekomendację wydał obradujący w czwartek Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

Marszałkiem ma zostać Artur Kosicki, (bialostocki prawnik, były doradca ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela), wicemarszałkami Romuald Łanczkowski i Marek Olbryś (Łomża), a członkami zarządu województwa Marcin Sekściński i Jakub Fic. Na przewodniczącego sejmiku województwa komitet rekomendowal Marka Komorowskiego.

Władze PiS przedstawiły w czwartek listy kandydatów na marszałków, czlonków zarzadu i przewodniczących pięciu sejmików, w których rządząca partia zdobyła większość mandatów.W Podlaskiem Prawo i Sprawiedliwość, które uzyskało 16 na 30 mandatów, wraca do władzy po ośmiu latach, w których rządziła koalicja PO-PSL.

W kończącej się w ten piątek kadencji wicemarszałkiem województwa, z naszego okręgu wyborczego, była Anna Naszkiewicz z Suwałk, a oprócz niej, w 5-osobowym zarządzie zasiadał Bogdan Dyjuk z Augustowa. 

Pochodzący z Wiżajn Romuald Łanczkowski, bliski współpracownik posła i wiceministra Jarosława Zielińskiego, w wyborach 21 października w okręgu nr 2 (Suwalki i powiat, powiaty sejneński, augustowski, sejneński, sokólski i moniecki) otwierał listę Prawa i Sprawiedliwości. Uzyskał najwięcej ze wszystkich kandydatów - 12.002 głosy.

Nowo wybrany sejmik powinien zebrać się na początku przyszłego tygodnia.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*