13.07.2016

Chór Politechniki Białostockiej w USA

Chór Politechniki Białostockiej wystąpi na prestiżowym festiwalu w Stanach Zjednoczonych - Missoula's International Choral Festival. Przez cztery dni festiwalowe, od 13 do 17 lipca, nasi chórzyści zaśpiewają dla międzynarodowej publiczności w salach koncertowych oraz w plenerze.

Missoula's International Choral Festival to jeden z najbardziej cenionych festiwali. Jego organizatorom zależy na wszechstronnej prezentacji kultur i stylów muzycznych. Dlatego na kolejne edycje festiwalu zapraszają zespoły z różnych krajów. W tym roku wystąpi 12 grup. Chór pod dyrekcją prof. Wioletty Miłkowskiej taką propozycję otrzymał latem 2014 roku, po występie na Międzynarodowym Festiwalu Chórów we Florencji.

Chór Politechniki Białostockiej zaprezentuje na festiwalu w Montanie zróżnicowany repertuar. Będą to dzieła przede wszystkim polskich kompozytorów z różnych epok, o charakterze narodowym, sakralnym oraz folkowym. Festiwalowa publiczność usłyszy takie utwory, jak "Radujsia Bohorodice", "Bohorodice Diewo", "Oj nasi jadą", "Wesele sieradzkie" czy "Kurdesz". Zespół przygotował też kompozycje twórców amerykańskich, np.  Boba Chilcotta czy Ralpha Manuela z Oklahomy.

Będzie to już druga wizyta w historii Chóru Politechniki Białostockiej na kontynencie amerykańskim. W 2000 roku chórzyści z Politechniki Białostockiej byli w Kanadzie.

http://www.chor.pb.edu.pl/aktualnosci.html

http://www.choralfestival.org/

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*