09.11.2015

Uczniowie III LO w Suwałkach i Akademia Humanisty

Analizowali akta IPN-u, słuchali o stanie wojennym, a nawet stali w PRL-owskiej kolejce – przez kilka miesięcy uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr 3 w Suwałkach uczestniczyli w innowacyjnym projekcie „Akademia Humanisty”. W poniedziałek odbyło się podsumowanie projektu.

Inicjatorką „Akademii Humanisty” w III LO była Ewa Sidorek, kiedyś nauczycielka liceum, obecnie zastępca prezydenta Suwałk. Włączyło się do niego pięć innych nauczycielek liceum.

Akademię Humanisty realizowano w dwóch blokach – historyczno-obywatelskim i polonistycznym. Ten pierwszy nosił tytuł „Polska droga do demokracji, osiągnięcia 25 lat wolności oraz aktualne zagrożenia dla demokracji i pokoju na Świecie”. W ramach zajęć uczniowie pojechali do Trójmiasta i zwiedzali tam m.in. Europejskie Centrum Solidarności. Mogli z bliska obejrzeć milicyjny wóz, kaski protestujących robotników oraz tablice z ich postulatami. Wzięli też udział w warsztatach tworzenia plakatów.

W ramach Akademii Humanisty realizowano również projekt „Edukacja przez sztukę”. Licealiści wystawili w języku angielskim spektakl „Romeo i Julia”. Była to doskonała okazja do podszlifowania języka angielskiego i pretekst do zainteresowania się teatrem elżbietańskim.

- Może dzięki udziałowi w Akademii ktoś z Was nabierze chęci do studiowania nauk humanistycznych. Zachęcam również do wcielania w życie innych pomysłów, jeszcze w szkole- mówiła do młodzieży podczas podsumowania projektu Alicja Węsierska-Kwiecień, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Suwałkach.

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*