03.02.2015

Wolą strzelać niż siedzieć w domu

Już po raz siódmy suwalska policja przy pomocy zaprzyjaźnionych organizacji sportowych i wsparciu ratusza organizuje turniej strzelecki dla młodzieży. Młodzi ludzie mogą postrzelać na prawdziwej, policyjnej strzelnicy.

- Do udziału w turnieju zgłosiły się 62 osoby – uczniowie gimnazjów, szkół średnich oraz studenci. Strzelają z broni pneumatycznej i sportowej – mówi aspirant Eliza Sawko, oficer prasowy policji w Suwałkach.

Wszystko odbywa się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów policyjnych i Klubu Strzeleckiego LOK „Wigry”. Młodzież korzysta z policyjnej strzelnicy oraz sali w Zespole Szkól nr 2.

- Turniej, to doskonała, alternatywa forma spędzania czasu wolnego. Młodzi ludzie zamiast siedzieć przed komputerem, czy telewizorem mogą nauczyć się korzystać z broni, oswoić się z nią – dodaje Sawko.

Dzięki temu osoby szczególnie zainteresowane pracą w policji, czy straży granicznej mogą nabrać zawczasu potrzebnych umiejętności.

- Myślę o pracy w służbach mundurowych. Jeszcze nie wiem, czy na pewno pójdę w tę stronę, ale biorę pod uwagę taką możliwość. Strzelanie ćwiczę około dwóch lat – mówi Daniel Baranowski, uczeń Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach, tak zwanej „Zielnej”.

- Wiem, że na tej strzelnicy nic mi się nie stanie. Jest bezpiecznie, nad wszystkim czuwają fachowcy – dodaje.

- Co ciekawe w turnieju startuje bardzo dużo dziewcząt, chyba nawet więcej niż chłopaków – mówi rzecznik Sawko.

Podsumowanie strzeleckich zmagań odbędzie się 12 lutego w Zespole Szkół nr 2. Najlepsi otrzymają puchary i dyplomy.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*