17.02.2015

Znają się na tym jak nikt inny. Olimpiada o bezpieczeństwie w PWSZ [zdjęcia]

W czwartek, ponad stu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Suwałk, Suwalszczyzny i powiatu oleckiego wzięło udział w I Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie. Najlepiej wypadły w nim uczennice Zespołu Szkół nr 6.

- Po raz pierwszy na naszej uczelni odbędzie się taka olimpiada. Jestem dumny, że weźmie w niej udział 101 uczestników, ze wszystkich loklanych szkół średnich - podkreśla dr Andrzej Sęk z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie obyła się pod hasłem „Do każdego sukcesu potrzebne jest bezpieczeństwo". Zorganizowali go wykładowcy z kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne oraz studenci zrzeszeni w kołach naukowych - „Sine-cura" i „Demokracja".

- Celem olimpiady jest poznanie przepisów prawa, roli i zadań instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa i porządku wewnętrznego na terenie Polski - wyjaśnia dr Leszek Sidorowicz, współorganizator wydarzenia.

Najlepiej z pytaniami poradziła sobie Monika Rudzińska. Uczennica Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach nie kryła wzruszenia, gdy dowiedziała się, że miała największą, za razem maksymalną ilość punktów.

- Jestem niesamowicie zaskoczona, że to ja wygrałam główną nagrodę. Powiem szczerze, że chociaż jestem w maturalnej klasie, to zamiast uczyć się do matury, przygotowywałam się tylko do tej olimpiady - zwierza się Monika.

Drugie miejsce również zostało w ZS nr 6.

- Ja również jestem bardzo zadowolona, że zajęłam drugie miejsce. Cieszę się bardzo, że ten tablet trafił właśnie w moje ręce - mówi z zadowoleniem Urszula Brodowska.

Trzecie miejsce przypadło uczennicy VII Liceum Ogólnokształcącego.

- Niesamowite uczucie! Jestem w pierwszej klasie, a już taki sukces. Jestem przekonana, że za rok, wezmę udział w już II Olimpiadzie wiedzy o Bezpieczeństwie – zapewnia Karolina Murawska.

Główną nagrodą za najlepszy wynik był laptop, za drugie i trzecie miejsce - tablet.

Aleksandra Bieryło

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*