17.06.2019

Wigry Suwałki z nowym trenerem i w dwóch grupach rozpoczęły przygotowania

Adam Fedoruk, nowy trener i wspomagający go w pierwszych dniach pracy w Wigrach Piotr Kowalczyk poprowadzili pierwsze zajęcia suwalskiego pierwszoligowca.

- Piotr Kowalczyk, specjalista od przygotowania motorycznego pracuje teraz w Belgii, a znam go jeszcze z Lechii Gdańsk - opowiada Adam Fedoruk. - Zdiagnozuje każdego z zawodników, nakreśli profil i opracuje indywidualne plany treningowe, których realizację będzie już nadzorował Adam Pomian. 

Nowy szkoleniowiec Biało-Niebieskich najpierw przeprowadził odprawę i wprowadzający trening z 16-osobową grupą zawodników (2 bramkarzy i 14 graczy z pola), którzy mają ważne kontrakty.

Tworzyli ją: Dominik Kąkolewski, Krzysztof Sztukowski, Wojciech Kuriata, Adrian Piekarski, Arkadiusz Najemski, Sebastian Zalepa, Adrian Karankiewicz, Piotr Kwaśniewski, Christian Suski, Bartosz Olszewski, Robert Bartczak, Łukasz Sosnowski, Filip Karbowy, Joel Huertas, Jakub Świątek, Kamil Sabiłło. 

- Pierwsze trzy dni poświęcimy na testy i badania, w piątek przeprowadzimy właściwy trening, a w sobotę spotkamy się na grze wewnętrznej - szkoleniowiec kreśli tygodniowy plan.

Budowanie i wzmacnianie

Po południu Adam Fedoruk przyjrzał się kolejnej 16-osobowej grupie, w której znalazło się 8 juniorów-wychowanków i 6 młodych piłkarzy, którzy zostali zaproszeni na sprawdziany. W środę o 11.00 rozegrają oni sparing z którymś z lokalnych zespołów lub grę wewnętrzną.

- Poszukujemy młodzieżowców - tłumaczy Adam Fedoruk. - Jeżeli któryś z tych chłopaków pokaże, że jest blisko osiągnięcia odpowiedniego poziomu, włączymy go do kadry. Jeżeli nie, zaprosimy kolejnych.

Wigry nie tylko testują. Wcześniej przeprowadziły rozpoznanie, po którym są bliskie podpisania umów z dwoma młodzieżowcami - wychowankami Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

- W Suwałkach będzie młody zespół, ale nie aż tak młody, jak w poprzednim sezonie - przekonuje Adam Fedoruk. - Dla przykładu, podpisaliśmy umowę z 20-letnim bramkarzem Janem Balawejderem, ale i z doświadczonym stoperem, 29-letnim Sebastianem Zalepą. Chciałbym, żebyśmy w ciągu najbliższych dwóch tygodni skompletowali drużynę, a następne cztery tygodnie poświęcili już na jej właściwe przygotowanie do nowego sezonu I ligi. 

Wojciech Drażba

Fot. Wigry Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*