01.07.2019

29. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Srebrni suwalczanie [zdjęcia]

Ponad 400 zawodników, wśród nich 40-letni Tadeusz Walendykiewicz i 75-letni Jerzy Broc, rywalizowało w Białymstoku w 29. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Młodszy z suwalskich mastersów potwierdził, że należy do ścisłej czołówki średniodystansowców. Podobnie jak w tegorocznych halowych mistrzostwach Polski, Tadeusz Walendykiewicz także na otwartym stadionie odnotował udany start i zdobył ponownie srebrny medal w biegu na 800 m, przebiegając ten dystans w czasie 2:15.53. 

Jerzy Broc zdobył dwa srebrne medale, w biegu na 400 m i w rzucie dyskiem. Wygrali z nim jedynie bardzo utytułowani zawodnicy, zdobywcy medali na mistrzostwach Europy i Świata. 

W ramach tych zawodów odbyły się też 2. Mistrzostwa Polski Dziennikarzy w LA. Suwalszczyznę reprezentował tylko Jerzy Broc i poza złotym oraz srebrnym medalami dla dziennikarzy, otrzymał też okazały puchar przewodniczącego Stowarzyszenia Dziennikarzy RP Jerzego Domańskiego - dla najlepszego zawodnika mistrzostw dziennikarzy. O tym wyróżnieniu zadecydowało uzyskanie przez niego największej liczby punktów (845 za rzut dyskiem, wynik 31,73 m) w tabeli wielobojowej.  

JB

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*