05.02.2013

Niespodzianka w Będzinie, sensacja w Jaworznie

 Rozgrywana od soboty do poniedziałku 16. kolejka I ligi siatkarzy przyniosła kilka nieoczekiwanych, żeby nie powiedzieć sensacyjncyh wyników.

 

Suwalskich kibiców, zawodników i trenerów (co widać na zdjęciu) nie mniej niż wygrana Ślepska 3:0 z Camerem Wyszków, ucieszyły wiadomości z Będzina, Jaworzna, Siedlec i Bielska-Białej.

 

TUTAJ - Fotogaleria Natalii Krajewskiej i Marty Orłowskiej z meczu Ślepsk - Camper

Oto co o 16. kolejce mówi Mateusz Mielnik, II trener Ślepska:


- Dla nas najważniejszym meczem było nasze spotkanie z Camperem. Po wpadce w Poznaniu pozbieraliśmy się i w dobrym stylu pokonaliśmy myślącego o PlusLidze rywala. I to pokonaliśmy bez straty seta. W zasadzie bez niespodzianek było tylko w Ostrołęce, gdzie Pekpol wygrał z Cuprum i i Siedlcach, w których Jadar przegrał 0:3 z naszym najbliższym rywalem Czarnymi Radom. Porażka Jadaru to pierwszy z wyników korzystnych dla nas. Kolejny to wygrana BBTS Bielsko-Biała z Kęczaninem Kęty. Szkoda tylko, że doszło tu do podziału punktów, ale w meczach derbowych bywa różnie, a były to derby Podbeskidzia. Po meczu w Będzinie, gdzie AZS UAM Poznań pokonał 3:1 Banimex inaczej trzeba spojrzeć na nasza przegraną w Poznaniu. Akademicy, pod wodzą nowego trenera, w dwóch meczach zdobyli już sześc punktów, czyli tyle, ile w 14 wcześniejszych kolejkach. Poznaniacy to naprawdę solidny zespół, który sprawi jeszcze nie jedną niespodziankę. Sensacja natomiast w Jaworznie. Konia z rzędem temu, kto przed meczem Energetyka ze Stalą Nysa postawiłby na gospodarzy. A oni wygrali i to za trzy punkty.


Przed nami jeszcze sześć kolejek i równie zaskakujących wyników jak te z Będzina i Jaworzna na pewno nie zabraknie. Mam nadzieję, że w najbliższej o niespodziankę postaramy się my w Radomiu. Dziś o miejsce w ósemce spokojne mogą być chyba tylko drużyny BBTS i Czarni, a raczej bez szans na play-off jest Jaworzno. Pozostała dziewiątka będzie walczyć od ostatniego gwizdka sędziów. Wszak 10 w tabeli Jadar do trzeciego Pekpolu traci dziewięć punktów, a ma tylko osiem przewagi nad 11. AZS UAM Poznań.


Najbliższa kolejka może jeszcze bardziej skomplikować sytuację w środku tabeli. Wystarczy rzut oka na zestaw par: AZS UAM Poznań (11 m. - 12 pkt. ) - Camper Wyszków (5 - 27), Czarni Radom (2 - 35) - Ślepsk Suwałki (7 - 24), Jadar Siedlce (10 - 20) - Kęczanin Kęty (9 - 22), Stal Nysa (8 - 23) - BBTS Bielsko-Biała (1 - 36), Cuprum Lubin (4 - 27) - Energetyk Jaworzno (12 - 8), MKS Będzin (6 - 25) - Pekpol Ostrołęka (3 - 29).


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*