05.09.2013

Pierwszy sparing u siebie: Ślepsk - Centrum

 Jutro drugi w okresie przygotowawczym, a pierwszy w Suwałkach mecz sparingowy rozegrają siatkarze Ślepksa Suwałki. Podopieczni Piotra Poskrobko i Karola Dąbrowskiego zmierzą się w hali OSiR z II ligowym (7 miejsce w gr. 3 II ligi w sezonie 2012/13) Centrum Augustów. Początek spotkania w piątek (wszystko wskazuje na to, że będą to 4 sety) ok. godz. 17.45 (o 17.00 siatkarze wchodzą na halę).

 

- Po remisie 2:2  w wyjazdowym meczu z Pekpolem Ostrołęka tym razem zagramy przed naszą publicznością, która będzie miała okazję po raz pierwszy zobaczyć w akcji niemal w komplecie nasz  nowy zespół - mówi P. Poskrobko. - Niemal w komplecie, bo przeciwko Centrum nie zagra Kamil Skrzypkowski (w sobotę bierze ślub - dop. wł.). Nie ma też naszeog rozgrywającego Benjamina Bella, który trenuje z reprezentacją Australii. Szansę gry dostanie cała dwunastka. Zobaczymy na co kogo stać, jakie elementy już nam wychodzą, a na trenowanie jakich musimy poświęcić więcej czasu. Jesteśmy na półmetku przygotowań. Na razie jest to ciężka praca i zawodnicy mają prawo odczuwać zmęczenie fizyczne - podsumowuje szkoleniowiec Ślepska.

- Na trzy tygodnie przed inauguracją rozgrywek ligowych mecz ze Ślepskiem będzie dla nas bardzo poważnym sprawdzianem - twierdzi Wojciech Iwanowicz, grający trener Centrum, były siatkarz Ślepska. - W stosunku do poprzedniego sezonu z drużny odeszło kilku doświadczonych zawodników. Ze znanych nazwisk przyszedł od nas tylko Cezary Stanisławajtys z Pekpolu Ostrołęka. Ciągle nie ma z nami libero, który dojedzie dopiero 13 września. Na jego pozycji grają zatem przyjmujący. Póki co, nie najgorzej. Wygraliśmy 3:2 sparing z zespołem z I ligi białoruskiej Legionem Obuchowo demonstrując naprawdę dobrą siatkówkę. Mam nadzieję, że taką zagramy też w rewanżu z Białorusinami w czwartek (Centrum przegarło 1:3 - dop. wł.) i przeciwko Ślepskowi w piątek. Tanio skóry nie sprzedamy, a zatem kibice powinni zobaczyć dobry, emocjonujący mecz - kończy trener Iwanowicz.

 

Oto aktualny skład Centrum (w nawiasach numery zawodników): Wojciech Iwanowicz (9, grający trener); Paweł Haraburda (13); Mariusz Szlejter (2); Mariusz Ostaszewski (7); Dawid Daraszkiewicz; Bartosz Kasperowicz; Cezary Stanisławajtys; Damian Wywrot; Artur Karniłowicz; Mikołaj Stankiewicz (3); Bartosz Szyper; Michał Przekop i Roman Roszkowski (II trener).


UKS Centrum Augustów zagra w gr. IV II ligi z: KS Zawkrze Mława, SKS Hajnówka, KS Wicher Wilkasy, KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, GKS Stoczniowiec Gdańsk, KS AZS UWM Olsztyn, Czołg AZS UW Warszawa, UMKS MOS Wola Warszawa i MUKS Huragan Wołomin (pierwszy rywal Centrum w II lidze, 28.09. w Wołominie).

 

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*