10.07.2019

Dwa żurawie w szczerym polu. Osiedle mieszkaniowe z widokiem na ogrody działkowe [zdjęcia]

Działkowiczów jeżdżących ulicą Wyszyńskiego na ogródki działkowe za osiedlem Północ zaskoczył widok dwóch żurawi budowlanych pośród szczerego pola.

Dzisiaj to niewykorzystany teren z łąkami, ale jak się okazuje, już za kilka lat w tym miejscu powstanie prywatne, monitorowane i ogrodzone osiedle mieszkaniowe. Właśnie ruszyła jego budowa.

Dwa wysokie dźwigi, szczelnie ogrodzony plac oraz widoczne zza ogrodzenia stosy materiałów budowlanych. Taki widok zwiastuje dużą budowę. I tak w istocie będzie, bo na nowym osiedlu może powstać aż 10 bloków mieszkalnych.

Inwestycja nosić będzie nazwę Piano Park i zostanie zrealizowana przez przedsiębiorstwo Racis Development, które kończy budowę osiedla Chopina Park po przeciwnej stronie ulicy Rotmistrza Pileckiego. Podobnie jak przy poprzedniej realizacji suwalskiego dewelopera, jedną z głównych atrakcji osiedla ma być park w centrum osiedla.

Prywatny park został zaprojektowany na przestrzeni 15 000 metrów kwadratowych. Będzie urządzona zieleń oraz fontanna w centrum parku. Ponadto budynki mieszkalne o podwyższonym standardzie z mieszkaniami o zróżnicowanej wielkości i kameralne fontanny na patiach.

Nowe osiedle mieszkaniowe umiejscowione będzie między ulicą Wyszyńskiego prowadzącą na ogródki działkowe Jaćwingów, Borówka i Malinka a nowobudowaną ulicą Rotmistrza Witolda Pileckiego, która połączy osiedla Północ i Kamena. Po ukończeniu budowy ulicy Pileckiego, która jest częścią tzw. trasy wschodniej, ten teren stanie się bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta.

Budowa pierwszego z dziesięciu budynków mieszkalnych już ruszyła, trwają zapisy na mieszkania. Według planów, przy utrzymaniu obecnej koniunktury, całe osiedle może zostać zrealizowane do 2024 roku.

(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*