17.02.2024

Akcja ratunkowa na jeziorze Wigry. Pod chłopcami załamał się lód

Pod dwoma chłopcami na jeziorze Wigry załamał się lód. Chłopcy zostali wydobyci na brzeg. W akcji ratunkowej brało udział 25 strażaków i nurkowie z Augustowa.

- Dziś około godziny 17.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie,  że nad jeziorem Wigry, około 200 metrów od brzegu pod dwójką chłopców załamał się lód. Na miejscu strażacy prowadzą akcję ratunkową – informuje sierż. szt. Agnieszka Skwierczyńska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że chłopcy mają 11 oraz 16 lat i pochodzą z Ukrainy.

Jak informuje dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Strazy Pożarnej w Suwałkach, zgłoszenie o wypadku służby ratunkowe otrzymały o 16.57.

- Dyżurny stanowiska kierowania zadysponował pięć zastępów straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkowego - opowiada st. kapitan Paweł Godlewski, p.o. obowiązki komendanta miejskiego PSP w Suwałkach. - Ratownicy za pomocą sprzętu przy pomostach pływających z dwoch stron próbowali dostać się do poszkodowanych. Po dotarciu na miejsce podjęli jedną osobę i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego, który byl na miejscu razem z policją.

Pierwszego z chłopców wydobyto z wody o 18.03. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do suwalskiego szpitala.

- Grupa nurków szukala drugiej osoby, która, niestety, znajdowała się pod wodą - mówi st. kapitan Pawel Godlewski. - Na miejsce akcji dotarła też specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Augustowa.

Drugiego poszkodowanego ratownicy specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego wyciągnęli z wody o 19.10. Był reanimowany, przywrócono mu czynności życiowe, on także został przetransportowany, ale w bardzo ciężkim stanie do szpitala. 

W akcji ratunkowej brało udział 25 strażaków. 

 

(just) 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*