19.04.2024

Augustów, Suwałki. Ukradł rower spod salonu fryzjerskiego

Kryminalni z Augustowa zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru. Sprawca podróżował pociągiem ze skradzionym łupem. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie zatrzymali 49-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na jednej z ulic na terenie Augustowa. Pokrzywdzony przyjechał rowerem pod zakład fryzjerski, gdzie pozostawił na chwilę rower. Gdy po kilku minutach wrócił, okazało się że rower został skradziony. Wartość roweru oszacowano na kwotę ponad 1000 złotych.

Sprawca kradzieży zabrał rower spod salonu, pojechał na dworzec kolejowy, a następnie ze swoim „łupem” wsiadł do pociągu. Po przejechaniu kilku stacji, wysiadł w Suwałkach. Mężczyzna został zatrzymany, a właściciel odzyskał rower. 49-latek usłyszał już zarzut kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

W 2023 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Augustowie doszło do 35 kradzieży rowerów, 18 z nich obejmowało kradzież rowerów, których wartość nie przekraczała 800 zł, a pozostałe 17 oszacowano na wartość ponad 800 zł.

Źródło: KPP w Augustowie

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*