26.02.2024

Droga od ulicy Północnej do zlokalizowanych przy niej przedsiębiorstw będzie bezpieczna?

W ten wtorek dojdzie do spotkania prezydenta Suwałk z właścicielami firm leżących przy ul. Północnej w Suwałkach, którzy w ostatnich dniach wystosowali apel o remont drogi dojazdowej do ich przedsiębiorstw.

- Przeanalizowaliśmy złożony wniosek i chcemy podjąć w tej sprawie rozmowy oraz współpracę z przedsiębiorcami. Mam przygotowaną konkretną propozycję, którą zaprezentuję właścicielom firm na spotkaniu w najbliższy wtorek – informuje Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – Suwalscy przedsiębiorcy wiedzą, że mogą liczyć na nasze wsparcie w zakresie poprawy infrastruktury również i tej drogowej – dodaje.

O normalny, bezpieczny dojazd do firm położnych przy pełnej dziur i wybojów drodze biegnącej od ulicy Północnej upomnieli się właściciele i pracownicy przedsiębiorstw, którzy mają już dość wieloletnich starań, apeli o pomoc i ponoszenia kosztów związanych z naprawą zawieszenia samochodów oraz uszkodzeniami dostarczanych do firm materiałów czy gotowych produktów.

Sprawą zainteresował się radny Kamil Lauryn, na co dzień pracownik Zakładu Dróg i Zieleni. Po interwencji, dziury i wystające elementy zostały przysypane. Wystarczyło kilka dni opadów w ubiegłym tygodniu i nawierzchnia, jak widać na zdjęciach, zaczyna wracać do kiepskiego stanu.

- To głównie przez to, że pobliska działka od kilku lat wynajmowana jest na postój tirów, a droga nie jest przystosowana do takich obciążeń – mówi Kasper Godlewski, dyrektor operacyjny firmy Stollar Systemy Okienne, jeden z sygnatariuszy wniosku do władz miasta. – Jesteśmy ciekawi propozycji Pana Prezydenta, otwarci na współpracę, którą deklarujemy od prawie 10 lat. Podczas spotkania zamierzamy rozmawiać także o innych miejskich drogach wymagających pilnych remontów, o które dotąd nikt głośno i stanowczo się nie upomniał.

 

 

W informacji planowanym na wtorek, 27 lutego spotkaniu prezydenta z właścicielami firm leżących przy ul. Północnej, suwalski ratusz przypomina, że w przeszłości Miasto z powodzeniem realizowało inwestycje, które wspierali sami przedsiębiorcy. W 2018 roku jedenaście firm prowadzących działalność gospodarczą przy ul. Bakałarzewskiej podpisało z Prezydentem Suwałk specjalne porozumienie na mocy, którego do ich firm została wybudowana droga dojazdowa.

W formule porozumień Miasto Suwałki realizuje również budowę dróg dojazdowych do nowobudowanych osiedli mieszkaniowych czy obiektów handlowych.

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*