29.05.2024

Dwaj młodzi mężczyźni odpowiedzą za kradzież samochodu. Trzeci za jego ukrycie

Augustowscy policjanci zatrzymali 20-latka i 17-latka podejrzanych o kradzież samochodu oraz 20- latka, który pomógł w ukryciu auta. Cała trójka już usłyszała zarzuty. Dwóch pierwszych kradzieży pojazdu, a ostatni paserstwa.

Dyżurny z augustowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży samochodu. Właściciel oszacował wartość auta na 8 tysięcy złotych. Pojazd był zaparkowany na jednym z parkingów osiedlowych. Był niezamknięty, a w schowku znajdowały się kluczyki. Ten fakt wykorzystali złodzieje, którzy odjechali autem jak swoim. 

Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze sprawą. Już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali 20-latka oraz jego o 3-lata młodszego znajomego. Mężczyźni przyznali się do kradzieży, a także wskazali, gdzie ukryli samochód. Policjanci odzyskali skradziony pojazd na terenie powiatu ełckiego. W jego ukryciu pomógł mężczyznom ich znajomy. 20-latek był zaskoczony wizytą mundurowych.

Wszyscy już usłyszeli zarzuty. 20-latek i 17-latek zarzuty kradzieży natomiast trzeci z mężczyzn zarzut paserstwa. Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KMP w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*