Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

15.09.2020

Dwanaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Podlaskiem. Jeden z nich w Suwałkach

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o jedenastu kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

To:

  • trzy kobiety w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,

  • mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,

  • młody mężczyzna z powiatu augustowskiego, izolacja domowa,

  • mężczyzna w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

  • kobieta w sile wieku z Białegostoku, izolacja domowa,

  • młody mężczyzna z Białegostoku, izolacja domowa,

  • starszy mężczyzna z powiatu białostockiego, hospitalizowany w USK w Białymstoku,

  • kobieta w sile wieku z Łomży, izolacja domowa,

  • starsza kobieta z powiatu bielskiego, izolacja domowa.

Sporządzone rano statystyki nie uwzględniają nowego przypadku zakażenia z Suwałk.

Jak mówi Elżbieta Bednarko, dyrektor Suwalskiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pozytywny wynik testu na koronawirusa stwierdzono u 59-letniej mieszkanki miasta.

- Kobieta zdecydowała się na wykonanie prywatnego testu w laboratorium w Białymstoku, ponieważ źle się czuła. Wynik okazał się pozytywny. Suwalczanka przebywa w izolacji domowej - mówi E. Bednarko.

 

 

W sumie w województwie podlaskim odnotowano łącznie 1482 potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Wyzdrowiało kolejnych osiem osób (w sumie 1122): starszy mężczyzna z powiatu kolneńskiego, starsza kobieta z powiatu łomżyńskiego, dwóch młodych mężczyzn i mężczyzna w sile wieku z powiatu augustowskiego, młody mężczyzna, mężczyzna w sile wieku i kobieta w sile wieku z powiatu wysokomazowieckiego.

W powiecie augustowskim nie żyje już pięć osób zakażonych koronawirusem. To pacjenci Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Długoterminowej - dwie osoby miały po prawie 90 lat, dwie kolejne po 100, oraz 63-letnia kobieta z gminy Lipsk, która miała choroby współistniejące.  

Na lekcje do szkoły wrócili już uczniowie objętej kwarantanną jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Przypomnijmy, zakażenie koronawirusem stwierdzo u jednej z uczennic. Klasa, do której chodzi dziewczynka, została objęta kwarantanną, ale w jej trakcie żaden z uczniów nie zachorował, nikt nie miał objawów choroby i suwalski sanepid podjął decyzję, że dzieci mogą wrócić do ławek. Przez tydzień uczyły się zdalnie.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*