19.04.2024

Młody pstrąg w Czarnej Hańczy. Zarybianie i sprzątanie [zdjęcia]

W piątek (19 kwietnia) z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi do Czarnej Hańczy na suwalskich bulwarach trafił narybek pstrąga.

Do akcji zarybiania włączył się miejscowy Polski Związek Wędkarski oraz dzieci z Przedszkola nr 1 w Suwałkach. To już 4. edycja zarybiania rzeki, którą co roku realizuje Miasto Suwałki oraz Suwalski Ośrodek Kultury.

Oprócz tego od dwóch dni w Suwałkach blisko 2 tysiące osób z suwalskich szkół i organizacji pozarządowych jest zaangażowanych w akcję sprzątania miasta. Dziękujemy za Waszą pracę !!

W wydarzeniu na bulwarach udział wzięli m.in. Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk wraz z zastępcami Romanem Rynkowskim i Grzegorzem Krysą.

- Od kilku już lat towarzyszy nam hasło odwrócenia miasta do rzeki. W takim dniu jak dziś ważne jest by dawać nasz wyraz, że środowisko naturalne nie jest nam obojętne. Dobrze, że realizujemy takie działania, które będą edukować najmłodszych mieszkańców Suwałk. Dziś dzięki projektowi Suwalskiego Ośrodka Kultury zarybiamy rzekę pstrągiem. Dziękuję za realizację tego projektu – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada 22 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie uwagi ludzi na to jak delikatny i niezbędny dla człowieka jest ekosystem naszej planety. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Źródło i fot. UM Suwałki

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*