Zapraszamy na relację na żywo


Wigry Suwałki


Legia Warszawa

22.09.2021
17:30

27.07.2021

Śpiewacy z Wiżajn, Sejn i Żywej Wody będą reprezentować nasz region na festiwalu w Kazimierzu [foto]

Znamy wyniki Przeglądu Muzyki Ludowej Suwalszczyzny, który odbył się podczas tegorocznego XXI Suwalskiego Jarmarku Folkloru. W przeglądzie wzięli udział muzycy, śpiewacy, kapele, zespoły i soliści z regionu. Przegląd pełnił również funkcję kwalifikacji do tegorocznego 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Suwalszczyznę reprezentować będą zespół Nachodne z Sejn, Ewa Kuprewicz z Żywej Wody oraz Magdalena Balcer z Damianem Balcerem. 

24 lipca podczas XXI Suwalskiego Jarmarku Folkloru organizowanego przez Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Suwałkach odbył się przegląd Muzyki Ludowej Suwalszczyzny. W przeglądzie konkursowym wzięło udział 8 zespołów śpiewaczych, 6 solistów śpiewaków, 1 kapela oraz 4 wykonawców w kategorii Mistrz-Uczeń. Wydarzenie ma na celu ochronę i popularyzację autentycznego dziedzictwa kulturowego regionu. Jury w składzie: dr Mariusz Pucia oraz Gabriela Gacek, podkreślając wysoki i wyrównany poziom wszystkich uczestników przeglądu, którzy swoimi działaniami podtrzymują lokalne tradycje wielokulturowej Suwalszczyzny, postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach:

 

MISTRZ – UCZEŃ:

I miejsce – Magdalena Balcer i Damian Balcer

II miejsce – Elżbieta Nietubyć i Sandra Bordzio 

ZESPOŁY:

I nagroda – Zespół Śpiewaczy "Nachodne" z Sejn

II nagroda – Zespół Śpiewaczy "Wigranie" ze Starego Folwarku

II nagroda – Zespół Śpiewaczy "Znaroku" z Przerośli

III nagroda – Zespół Ludowy "Jezioranki' z Wiżajn

III nagroda – Zespół Regionalny "Lipsk" z Lipska 

wyróżnienie – Zespół Pieśni Ludowej "Szuwarki" z Wiżajn

SOLIŚCI:

I nagroda – Ewa Kuprewicz z Żywej Wody

II nagroda – Franciszek Sewastynowicz z Sejn

II nagroda – Stanisław Mikołajczyk z Nowinki

III nagroda – Janina Chmielewska z Przerośli

III nagroda – Anna Szafranowska z Suwałk

wyróżnienie – Natalia Bołtralik z Gruszek  

Przegląd pełnił również funkcję kwalifikacji do tegorocznego 55. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, podczas których Suwalszczyznę, zgodnie z sugestią jury, reprezentować będą zespół śpiewaczy "Nachodne" z Sejn, Ewa Kuprewicz z Żywej Wody oraz Magdalena Balcer z Damianem Balcerem. Do grona reprezentantów Suwalszczyzny na innych festiwalach makroregionalnych ogólnopolskich i międzynarodowych Suwalszczyznę jury wytypowało także zespół "Wigranie" oraz Franciszka Sewastynowicza i Stanisława Mikołajczyka.

W imieniu organizatorów oraz gości Przeglądu i Jarmarku składamy serdeczne gratulacje wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym!

 

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*