Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

12.09.2020

Trzeci przetarg na System Roweru Miejskiego w Suwałkach

W tym roku w Suwałkach miał zafunkcjonować system roweru miejskiego. Niestety z powodu pandemii tzw. koronawirusa w ogłoszonych dwóch przetargach nie wystartowała żadna firma. W piątek Miasto Suwałki ogłosiło trzecie postępowanie przetargowe. SUWER powinien ruszyć wiosną 2021 roku.

- Dwukrotnie ogłaszaliśmy przetarg i czekaliśmy na oferty firm, które wdrożą SUWER – System Roweru Miejskiego, czyli 120 rowerów, które mają być ulokowane na 12 stacjach na terenie Suwałk. Chcieliśmy, żeby SUWER zafunkcjonował w czerwcu tego roku – informuje Łukasz Kurzyna, zastępca Prezydenta Suwałk.

Niestety, plany pokrzyżowała pandemia COVID-19, a konkretnie utrudnienia na linii eksport – import pomiędzy Polską i Chinami. Komponenty, które potrzebne były firmom do realizacji zamówienia pochodzą właśnie z Chin. To był główny powód dlaczego nikt nie przystąpił do dwóch postępowań.

Miasto ogłasza trzeci przetarg, z którego warunkami można zapoznać się tutaj. Wykonawca, który go wygra, dostarczy 120 szt. kompletnych, fabrycznie nowych rowerów, w tym: 108 szt. rowerów tradycyjnych, 2 rowery tradycyjne typu tandem oraz 10 szt. rowerów elektrycznych.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*