17.02.2024

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego pomogą zrobić zakupy

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego podjęli się realizacji projektu „Vectura, zakupy razem”, który polegać będzie na niesieniu pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i młodym lub samotnym rodzicom.

Inicjatorzy akcji poprosili o jej wsparcie przez Prezydenta Suwałk Czesława Renkiewicza, który spotkał się z młodzieżą w środę, 14 lutego.

- Widzimy po swoich bliskich, że wyżej wspomnianym grupom osób zrobienie zakupów może sprawiać trudność za względu na problemy z chodzeniem, dystans czy brak możliwości zostawienia dzieci samych w domu. Aby w tym pomóc zamierzamy od 1 marca do 13 kwietnia zorganizować serię akcji zbierania telefonicznych zgłoszeń, a potem robienia zakupów i roznoszenia ich pod drzwi – napisali w piśmie do Prezydenta Suwałk inicjatorzy, którzy poprosili o pomoc w sfinansowaniu promocji akcji oraz wstępnego opłacenia zakupów.

W zamyśle uczniów III LO jest zebranie zapotrzebowania na zakupy, zrobienie ich i dostarczenie pod wskazane miejsce.

- Ta inicjatywa utwierdza mnie w przekonaniu, że w dzisiejszym świecie są dobrzy ludzie, którzy chcą nieść bezinteresowną pomoc drugiej osobie. Bardzo Wam tego gratuluję i dziękuję za serdeczność, życzliwość i zaangażowanie – powiedział podczas spotkania z uczniami Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk. Jednocześnie Prezydent wręczył im potwierdzenie wykonania przelewu  na kwotę, która ma pomóc w realizacji pomysłu.

 

Źródło: UM w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*