Zapraszamy na relację na żywo


MKS Ślepsk Malow Suwałki


Cerrad Enea Czarni Radom

28.10.2020
17:30

16.09.2020

W suwalskim szpitalu przeprowadzono zabieg rekonstrukcji penisa

W Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach został przeprowadzony niezwykle trudny i skomplikowany jednoczasowy zabieg częściowej amputacji i następowej rekonstrukcji prącia.

Jest to zabieg przywracający prącie u mężczyzn, którzy utracili je w wyniku nieszczęśliwego wypadku, okaleczenia, amputacji spowodowanej chorobą lub jako element zmiany płci. Rekonstrukcja penisa zapobiega zaburzeniom fizjologicznym i psychologicznym. Urazy penisa, a tym bardziej jego utrata, uniemożliwiają mężczyźnie współżycie seksualne i oddawanie moczu w typowy sposób. Poza tym prowadzą do wielu problemów psychologicznych, w tym do depresji czy kompleksów.

Ocena możliwości przeprowadzenia rekonstrukcji prącia możliwa jest jedynie po przeprowadzeniu szczegółowego badania przedmiotowego okolicy krocza oraz zapoznania się z dokumentacją medyczną oraz wynikami badań. Z reguły wymagana jest również konsultacja urologiczna oraz aktualna diagnostyka obrazowa układu moczowego. Procedura rekonstrukcji prącia jest szczegółowo omawiana z pacjentem podczas wizyty konsultacyjnej.

Zabieg przeprowadzony został w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach przez lek. Piotra Świniarskiego w asyście Lekarzy z Oddziału Urologicznego - Grzegorza Sadowskiego i Pawła Wołyńca.

 

 

 

Źródło: Szpital Wojewódzki im. L. Rydygiera w Suwałkach

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*