23.04.2021

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1:1. Wynik sprawiedliwy, ale jest lekki niedosyt [opinie]

Podobnie jak w jesiennym starciu w Suwałkach (0:0) tak i sobotnim meczu 29. kolejki eWinner 2 Ligi Chojniczanki Chojnice z Wigrami Suwałki padł remis z tą różnicą, że bramkowy. Bezpośredni bilans jest korzystny dla podopieczych Dawida Szulczka.

W walce dwóch spadkowiczów o szybki powrót do pierwszej ligi nie było lepszego, ani gorszego. Do Chluby Grodu Tura Biało-Niebiescy, którzy w ostatnich czterech meczach odnieśli 3 wygrane i zanotowali 1 remis, wciąż tracą 4 oczka.

Do Chojnic podopieczni Dawida Szulczka pojechali bez leczących drobne urazy napastnika Kamila Adamka oraz obrońców Martina Dobrotki i Michała Ozgi. Kontuzja kolejnego defensora, Adriana Karankiewicza jest na tyle poważna, że nie wiadomo czy uda się ją wyleczyć do końca sezonu.

- Będę walczyć. Wiem, że będzie ciężko, ale zrobię wszystko, aby wrócić na boisko jeszcze w czerwcu i dołożyć cegiełkę do awansu – zapowiada Adrian Karankiewicz.

Na ławce rezerwowych oprócz Michała Żebrakowskiego, Patryka Czułowskiego, Pawła Gieracha i Jana Balawejdera znalazło się więc miejsce dla młodych wychowanków: Filipa Kozłowskiego, Jakuba Kunickiego i Wojciecha Łady.

W 8 minucie po niepewnym wypiąstkowaniu futbolówki przez Hieronima Zocha do piłki doszedł Szymon Skrzypczak i w dogodnej okazji próbę strzału w ostatniej chwili zablokował Rafał Grzelak.

Już dwie minuty później, po odebraniu piłki w środku pola przez Wojciecha Kamińskiego i ofiarnym podaniu Bartłomieja Babiarza, na czystą pozycję wyszedł grający od pierwszej minuty w tym spotkaniu Cezary Sauczek, który widząc wychodzącego z bramki Pawła Sokoła lobem umieścił piłkę w bramce. Było 1:0 dla Wigier.

Biało – Niebiescy. chcąc odważnie przejmować futbolówkę, powodowali liczne faule co skutkowało stałymi fragmentami gry. Centry po rzutach wolnych, a także rożnych w nasze pole karne tylko sprawdzały czujność naszych obrońców.

W 25 minucie po podaniu z prawej strony boiska od Denisa Gojki, efektownie w polu karnym z piłką obrócił się Kacper Wełniak i huknął bardzo mocno z ostrego kąta, ale piłka o centymetry przeleciała obok słupka bramki strzeżonej przez Pawła Sokoła.

Dziesięć minut później szczęście mieli piłkarze Wigier. Po centrze z lewej strony boiska piłkę otrzymał Skrzypczak, napastnik gospodarzy już składał się do strzału, ale w ostatniej chwili wybił Rafał Grzelak.

W 43 minucie Wojciech Kamiński sfaulował Artura Golańskiego i na 30. metrze od bramki Hieronima Zocha arbiter przyznał rzut wolny. Pierwszy strzał Mateusza Klichowicza trafił w mur, a odbitą piłkę jeszcze mocniej huknął Jan Mudra, ale ta odbijając się od poprzeczki trafiła pod nogi Marcina Grolika, który płaskim strzałem zdobył gola do szatni, doprowadził do wyrównania.

Po zmianie stron, groźnie pod bramką Wigier zrobiło się dwukrotnie w 58 i 60 minucie gry, ale na wysokości zadania stanął Hieronim Zoch, który obronił strzał Szymona Skrzypczaka, a chwilę później mocne uderzenie po koźle Mateusza Klichowicza. W odpowiedzi potężną bombę z prawej strony pola karnego posłał Michał Orzechowski, ale ta była niecelna.

W 68 minucie bliski szczęścia był Patryk Mularczyk. Po głębokim dośrodkowaniu Denisa Gojki w kierunku Żebrakowskiego, Paweł Sokół nieczysto wypiąstkował futbolówkę, ta trafiła do Patryka Mularczyka, który uderzył prosto w golkipera.

Chojniczanka widząc zapędy podopiecznych Dawida Szulczka uspokoiła grę, rozgrywając piłkę w ataku pozycyjnym na własnej połowie, nie dając tym samym możliwości do kolejnego naporu Wigier. Sama, na kolejne ataki zdecydowała się w końcówce, ale nie przyniosły one sytuacji strzeleckich.

Wigrom nie udało się zmniejszyć straty do jednego punktu względem ekipy z Chojnic i wciąż od 3. miejsca w tabeli dzielą nas 4 oczka.

Przed drużyną Wigier starcie ze Stalą Rzeszów, która zarówno strzela, jak i traci mnóstwo bramek. W ostatnich trzech spotkaniach rzeszowianie dwukrotnie wygrali wynikiem 4:3 ze Skrą Częstochowa i Śląskiem II Wrocław, natomiast w sobotę zremisowali 3:3 z KKSem Kalisz.

Po Stali Rzeszów, najtrudniejszymi na papierze drużynami, z którymi przyjdzie się nam zmierzyć, będą GKS Katowice i Górnik Polkowice, które w ten weekend wracają do gry po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa w ich szeregach.

Adrian Milewski, TM

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki 1 : 1 (1:1)

Chojniczanka: Paweł Sokół - Michał Sacharuk (87. Marcin Kurs), Marcin Grolik, Peter Kleščík, Jan Mudra, Adam Ryczkowski, Maciej Kona (81. Michał Grobelny), Artur Golański, Mateusz Klichowicz (81. Serhiy Napolov), Tomasz Mikołajczak (87. Olaf Nowak), Szymon Skrzypczak

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Daniel Liszka (81. Paweł Gierach), Rafał Grzelak, Adrian Piekarski, Michał Orzechowski, Wojciech Kamiński, Patryk Mularczyk (90. Patryk Czułowski), Bartłomiej Babiarz, Cezary Sauczek, Denis Gojko, Kacper Wełniak (66. Michał Żebrakowski)

Gole: Marcin Grolik 44 - Cezary Sauczek 10

Żóte kartki: Michał Sacharuk, Mateusz Klichowicz, Tomasz Mikołajczak – Bartłomiej Babiarz, Michał Orzechowski, Cezary Sauczek, Dawid Szulczek (trener)

Sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin)

Pozostałe wyniki i zestaw par 29. kolejki:

Piątek, 23.04.

Stal Rzeszów - KKS 1925 Kalisz 3 : 3 (2:1)

Gole: Błażej Szczepanek 12, Mariusz Sławek 36, Dawid Olejarka 50 - Bartosz Waleńcik 40, Néstor Gordillo 60, 88

W 45. minucie Robert Tunkiewicz (KKS 1925) nie wykorzystał rzutu karnego

Żółte kartki: Radosław Sylwestrzak, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Dawid Olejarka, Wiktor Kaczorowski – Robert Tunkiewicz, Mateusz Gawlik, Mateusz Mączyński, Tomasz Hołota, Mateusz Majewski

24:44

Pogoń została ukarana odjęciem trzech punktów za niedozwolone wspomaganie farmakologiczne zawodników w sezonie 2019/20.

14 goli Piotr Giel (Bytovia Bytów),

13 goli – Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice), Marcin Urynowicz (GKS Katowice),