26.01.2024

Nowa fala w Wigrach. Jan Sztukowski ma następców [zdjęcia]

Paweł Klejmont, przedsiębiorca działający w branży IT oraz Matusz Ogłodziński, prawnik i finansista zostali jednogłośnie wybrani przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy do Rady Nadzorczej Wigry Suwałki S.A.

Obaj pochodzą z Suwałk, działają na terenie całego kraju, a także zagranicą. Paweł Klejmont jest współwłaścicielem firmy Link Group, która od kilku lat wspiera Ślepsk Malow Suwałki, a od niedawana także Wigry. Mateusz Ogłodziński, który w odnosił spore sukcesy w młodszych kategoriach wiekowych w tenisie, prowadzi w Warszawie kancelarię prawną oraz fundusze inwestycyjne.

Rada Nadzorcza spółki Wigry Suwałki liczy teraz pięć osób. Paweł Klejmont i Mateusz Ogłodziński dołączyli do Pawła Przełomskiego, Tadeusza Szymańczyka i Zbigniewa Walendzewicza.

Z zasiadania w Radzie zrezygnował natomiast Jan Sztukowski, były dyrektor Domu Nauczyciela, działacz sportowy i trener. Za swoją społeczną, trwającą prawie ćwierć wieku pracę na rzecz Wigier otrzymał upominki i podziękowania z rąk Łukasza Jutkiewicza, prezesa klubu oraz Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk (Miasto jest jednym z największych akcjonariuszy spółki Wigry Suwałki).

- To ja dziękuję. Te 24 lata to mój zysk, ponieważ poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi, przeżywałem radość z tego, że mogę pomóc klubowi  – mówił Jan Sztukowski. – Cieszę się, że do działalności w Wigrach, do odbudowy poziomu sportowego włączają się młodzi ludzie, a w co równie ważne – suwalczanie.

Tekst i fot. Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*