29.11.2019

Akademia Piłkarska Wigry Suwałki z certyfikatem i złotą gwiazdką PZPN

Akademia Piłkarska Wigry Suwałki przeszła pozytywnie cały proces Certyfikacji Szkółek Polskiego Związku Piłki Nożnej i otrzymała złotą gwiazdkę.

W piątek, 29 listopada Polski Związek Piłki Nożnej wydał komunikat o przyznaniu Certyfikatów PZPN szkółkom piłkarskim, które spełniły kryteria formalno-prawne. Wśród 117 szkółek, które otrzymały złotą gwiazdkę, znalazła się również Akademia Piłkarska Wigry Suwałki.

- Jest to niezwykłe wyróżnienie i powody do olbrzymiej satysfakcji być w gronie najlepszych Akademii Piłkarskich w Polsce. W województwie podlaskim tylko trzy akademie uzyskały złota gwiazdkę – informuje Arkadiusz Szczerbowski z AP Wigry Suwałki. 

Program Certyfikacji Szkółek Piłkarskich to innowacyjny projekt skierowany do podmiotów prowadzących szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej. Jego ideą jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek.

Przyznanie danemu podmiotowi Certyfikatu PZPN na jednym z trzech poziomów (złotym, srebrnym lub brązowym) jest równoznaczne ze spełnieniem przez niego szeregu kryteriów i gwarancją odpowiedniej jakości szkolenia. Jednostki wyróżnione w ten sposób przez Polski Związek Piłki Nożnej dołączą do elitarnego grona szkółek będących dla dzieci sprawdzonym miejscem do rozwijania swoich piłkarskich umiejętności.

Dzięki Programowi Certyfikacji Szkółek, rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowana szkółka piłkarska spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczna, a jej kadra ma kwalifikacje niezbędne do tego, aby szkolić zawodników.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*