29.11.2019

Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Do nowej hali za darmo

W następną sobotę i niedzielę, 7 i 8 grudnia z udziałem 16 drużyn 9-latków z Polski, Rosji , Litwy i Łotwy w hali Suwałki Arena zostanie rozegrany IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego.

Porozumienie o współorganizacji imprezy podpisali Grzegorz Krysa, zastępca dyrektora zarządzającego obiektem Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Wojciech Kowalewski, prezes Akademii 2012, która od narodzin tego turnieju korzysta ze wsparcia Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

W ostatnich latach mikołajkowe zmagania z udziałem dzieci przeprowadzane były w dwóch halach. W tym roku mecze rozgrywane będą w jednej, ale także na dwóch boiskach, bowiem na tyle zostanie podzielony parkiet największego w regionie obiektu. Po dwóch spotkaniach siatkarskiej PlusLigi, Suwałki Arena po raz pierwszy będzie miejscem piłkarskiej, turniejowej imprezy.

- Przyjadą goście z kraju i z zagranicy, będzie okazja do promocji naszej hali – mówi Grzegorz Krysa. – Szatnie w niej można dzielić, obiekt połączony jest z budynkiem stadionu, w którym także są odpowiednie pomieszczenia. Nie powinniśmy mieć problemów z przeprowadzeniem tak dużej imprezy.

Gospodarzem będzie Akademia 2012. W Suwałkach uczęszcza do niej 120 dzieci, a w Sejnach 80. 

- Jako że nasza Akademia rozwija również futbol kobiet, prowadzi żeńską drużynę w II lidze, w naszej 12-osobowej ekipie wystąpią 4 dziewczynki - opowiada Wojciech Kowalewski. - Drużyny, które do nas przyjadą, też mogą wystawić mieszane składy. Będziemy gościć ponad 200 dziewcząt i chłopców, którym towarzyszyć będą rodzice i opiekunowie. Tradycyjnie, turniej będzie miał charytatywny charakter. Wpisowe oraz wpływy z wszelkich akcji, jakie będziemy przeprowadzać w trakcie tych dwóch dni, przeznaczone zostaną na leczenie Olka Puczyłowskiego.

Organizatorzy serdecznie zapraszaja kibiców, którzy będą mieli rzadką okazję bezpłatnego wstępu do hali Suwałki Arena, no i zobaczenia, z jaką pasją, popartą już umiejetnościami, 9-letnie i młodsze dzieci z czterech państw powalczą o zwycięstwo.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*