28.05.2024

Na jubileusz Ślepska Malowu mecz Polska – Ukraina. Wielka atrakcja dla fanów siatkówki

Od pięciu sezonów, odkąd Biało-Niebiescy awansowali do PlusLigi, w Suwałki Arenie raz po raz możemy podziwiać Biało-Czerwonych. Reprezentanci Polski przyjeżdżają do nas pojedynczo lub grupkami w barwach Jastrzębskiego, ZAKSY, Projektu, Warty czy Asseco Resovii.

W środę, 29 maja o godz. 18:00 pojawią się już jako jeden zespół – reprezentacja Polski pod wodzą Nikoli Grbicia, by zagrać mecz towarzyski z Ukrainą, prowadzoną przez Argentyńczyka Raula Lozano, byłego selekcjonera polskiej reprezentacji. Okazja jest bardzo specjalna – 20-lecie suwalskiego klubu. Pierwszym akcentem jubileuszu był pożegnalny mecz Łukasza Rudzewicza, który w Ślepsku spędził 20 lat. W środę Łukasz Rudzewicz zapewne tez doczeka się jakiejś niespodzianki, ale oczy kibiców będą skoncentrowane na Biało-Czerwonych.

Mistrzowie świata z 2014 i 2018 roku, aktualni wicemistrzowie globu i mistrzowie Europy przyciągają jak magnes, zwłaszcza w sezonie olimpijskim. Przygotowania do igrzysk w Paryżu polscy siatkarze rozpoczęli od towarzyskich spotkań w Katowicach z Niemcami i w Gliwicach z Ukrainą i bilety wyprzedały się na pniu. Nie inaczej było w Suwałkach, gdzie sprzedaż trwała raptem kilka minut. A to dlatego, że lwia część wejściówek powędrowała do PZPS i sponsorów kadry oraz klubu. Niektóre z nich wróciły i we wtorek, 28 maja Ślepsk Malow ponownie uruchomił sprzedaż internetową.

- Ponadto, w przypadku zwolnienia się miejsc w hali, wynikającego z rezygnacji poszczególnych kibiców, będzie możliwość zakupu biletów w kasie, przed rozpoczęciem meczu – zakomunikował klub.

Zobaczymy ich na parkiecie

Na cały reprezentacyjny sezon serbski selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić (przyjeżdżał do Suwałk w roli trenera ZAKSY - na zdjęciu) powołał 30-osobową kadrę. Niemal połowę, a w niej Bartomieja Bołądzia, byłego atakującego Ślepska Malowu, zadysponował na początek. Po towarzyskich wygranych z Niemcami i Ukrainą, Polacy pojechali do Turcji na pierwszy turniej Ligi Narodów, podczas którego pokonali USA, Kanadę i Holandię oraz przegrali ze Słowenią.

W mocno zmienionym składzie, bo z nowymi rozgrywającymi i atakującymi, już z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla, ale nadal bez Wilfredo Leona, Pawła Zatorskiego i kontuzjowanego Mateusza Bieńka, Biało-Czerwoni zawitają do Suwałk, a potem polecą do Japonii na drugi turniej Ligi Narodów, gdzie od 4 do 8 czerwca zagrają z Bułgarią, Turcją, Japonią i Brazylią. Wynikami selekcjoner nie powinien się przejmować, gdyż Polacy jako gospodarze mają zapewniony udział w zaplanowanym pod koniec czerwca finale Ligi  Narodów.

We wtorek Nikola Grbić ogłosił kadrę na drugi turniej Ligi Narodów, a więc i na towarzyski mecz z Ukrainą w Suwałkach:

Rozgrywający: Marcin Janusz, Jan Firlej

Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Bartosz Bednorz, Kamil Semeniuk, Tomasz Fornal

Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Karol Kłos, Mateusz Poręba

Atakujący: Bartosz Kurek, Łukasz Kaczmarek

Libero: Jakub Popiwczak, Kamil Szymura

Wojciech Drażba

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*