02.01.2014

Patryk Małecki jak zapowiadał, tak zrobił

Suwalczanin Patryk Małecki przenosi się z Wisły Kraków do Pogoni Szczecin. Treningi w klubie z Pomorza, z którym związał się 2,5 roczną umową, wychowanek Wigier rozpocznie już we wtorek, 7 stycznia.

Z krakowskim klubem, do którego trafił jako 13-latek, Małecki był związany umową ważną jeszcze do końca czerwca, ale oba kluby uzgodniły już warunki definitywnego transferu. - Wisła Kraków pragnie podziękować Patrykowi za ogromne serce, które włożył w grę, występując z białą gwiazdą na piersi, oraz życzy samych sukcesów, zarówno tych zawodowych, jak i w życiu prywatnym – napisano w oświadczeniu klubowym.

O zamiarze opuszczenia ukochanej Wisły 25-letni suwalczanin mówił naszemu portalowi już na początku listopada, kiedy odwiedziliśmy go w Krakowie. Jesienią był tylko rezerwowym w drużynie Franciszka Smudy i z taką rolą nie zamierzał dłużej się godzić.

W Wiśle, wyłączając dwa półroczne wypożyczenia do Zagłębia Sosnowiec i tureckiego Eskisehirsporu, skrzydłowy spędził 12 lat. Zdobył z nią trzy tytuły mistrza Polski. W ekstraklasie rozegrał 157 spotkań, zdobył 26 goli. W reprezentacji Polski, trenowanej właśnie przez Smudę, zaliczył osiem spotkań, w których strzelił dwie bramki.

- Marzę o grze w kadrze narodowej – mówił nam Patryk. – Na mój powrót do najwyższej formy czeka selekcjoner Adam Nawałka, pod okiem którego debiutowałem jako 18-latek w ekstraklasie. Dlatego muszę znaleźć klub, w którym będę grał.

- Cieszymy się, że tak utalentowany i już utytułowany zawodnik przechodzi do Pogoni. Z transferem Małeckiego klub wiąże duże nadzieje i liczy, że piłkarz przyczyni się do osiągania przez Pogoń wielu sukcesów sportowych – podano w oficjalnym serwisie szczecińskiego klubu, zajmującego obecnie siódme miejsce w ekstraklasie.

Patryk po raz pierwszy pokaże się szczecińskim kibicom w najbliższy wtorek, kiedy trenowana przez Dariusza Wdowczyka drużyna rozpocznie przygotowania do wiosennej rundy.

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*