19.04.2024

Pływacy z II LO w Suwałkach trzeci w wojewódzkiej licealiadzie [zdjęcia]

W piątek, 19 kwietnia w suwalskim Aquaparku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Pływaniu. Do finału wojewódzkiego SZS przystąpiło łącznie 183 zawodników (108 mężczyzn i 75 kobiet) z 23 klubów sportowych, m.in. z Augustowa, Białegostoku, Bielska Podlaskiego, Hajnówki, Łomży i Sokółki oraz Suwałk.

Nasze miasto reprezentowali uczniowie czterech szkół ponadpodstawowych: I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej, III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego, Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół Technicznych, spośród których najlepszy wynik osiągnęli zawodnicy ZS nr 2 – II liceum Ogólnokształcącego im. gen. Zygmunta Podhorskiego w Suwałkach.

Rywalizacja uczestników Licealiady prowadzona była w dwóch kategoriach – kobiet i mężczyzn, w następujących konkurencjach:

  • 50m stylem dowolnym;
  • 50m stylem klasycznym;
  • 50m stylem grzbietowym;
  • 50m stylem motylkowym;
  • sztafety 6 x 50m stylem dowolnym

W klasyfikacji pucharowej Open Mężczyzn na najwyższy stopień podium zdobyła drużyna Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. M. Konopnickiej z Białegostoku, która zgromadziła łącznie 100 punktów. Na drugim miejscu, z sumą 88 punktów, uplasował się Zespół Szkół Elektrycznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Białymstoku, zaś na trzecim miejscu, z wynikiem 61 punktów, znaleźli się reprezentanci Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach.

W klasyfikacji pucharowej Open Kobiet najwyższą lokatę uzyskały pływaczki II Liceum Ogólnokształcącego im. Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku, na których koncie odnotowano 92 punkty. Drugi stopień podium zajęły zawodniczki Liceum Ogólnokształcące z Dodatkową Nauką Języka Białoruskiego w Hajnówce z łączna liczbą 66 punktów. Puchar za zajęcie trzeciego miejsca i zdobyte 54 punkty powędrował ponownie do Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Wszystkim zawodnikom życzymy wielu sukcesów w kolejnych zawodach pływackich.

Organizatorem wydarzenia jest Podlaski Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Współorganizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Olimpijczyk Suwałki. Nad prawidłowością przebiegu zawodów czuwał Edward Dec – wybitny trener pływania, członek zarządu Polskiego Związku Pływackiego, a także Suwalskiej Rady Sportu.

Wyniki

Klasyfikacja indywidualna

Klasyfikacja drużynowa

 

Źródło i fot. OSiR Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*