03.09.2013

Ślepsk już w komplecie

 Znamy już kadrę siatkarzy I-ligowego Ślepska Suwałki na sezon 2013/2014. Jest w niej 14 zawodników, w tym trzej rodowici suwalczanie. Do Wojciecha Winnika dołączyli bowiem Michał Jutkiewicz i Maciej Mendak. Kadrę uzupełnił znany suwalskim kibicom Mariusz Schamlewski.

 

- Cieszę się, że etap kompletowania składu mamy już za sobą - mówi Piotr Poskrobko, trener  Ślepska. - Fajnie, że coraz liczniejszą grupę stanowią zawodnicy z naszego regionu, których mamy już siedmiu, a jeśli liczyć mnie i Karola Dąbrowskiego (drugi trener - dop. wł.) jest nas już dziewięciu. Szeroka kadra to dla mnie większe możliwości rotacji, mniej problemów przy ewentualnych kontuzjach. Do kompletu na treningach brakuje nam Benjamina Bella, Australijczyka, rozgrywającego, który jeszcze przez ponad miesiąc będzie przebywał z reprezentacją swojego kraju. Po chorobie do treningu wrócił już Maciek Kałasz. Pozostałych omijają kontuzje i oby tak dalej. Trenujemy solidnie, za nami pierwszy sprawdzian, przed nami kolejny, w piątek z Centrum Augustów. Ale prawdziwą wartość tego zespołu i efekty naszej pracy zobaczymy w meczach o ligowe punkty - podsumowuje szkoleniowiec.    

Zadowolenia z włączenia do kadry Ślepska nie ukrywają obaj suwalczanie. Zarówno Maciek Mendak (20 lat, 182 cm wzrostu, rozgrywający lub libero), jak i Michał Jutkiewicz (25 lat, 198 cm, 86 kg, atakujący, zasięg w ataku 340 cm, w bloku 315) zapewniają, że zrobią wszystko, żeby udowodnić przydatność do I-ligowej drużyny i wywalczyć w niej miejsce.


Maciek i Michał są wychowankami SUKSS Suwałki i trenera Tadeusza Jasińskiego. Maciek ostatnio grał w III-ligowym Sprincie Płociczno-Tartak. Już z poprzednim sezonie, po kontuzji Łukasza Jurkojcia, na rozegraniu wspierał na treningach Ślepsk. Do wtorku (3.09.) wypełniał lukę spowodowaną nieobecnością Bella. Teraz jest pełnoprawnym I-ligowym siatkarzem.


Michał po ukończeniu LO rozpoczął studia w Opolu i grę w III ligowym wówczas AZS Politechnika Opolska.  Już w pierwszym roku gry z akademikami miał swój udział w awansie o II ligi, w której występował kolejne cztery sezony. Przed przyjściem do Ślepska miał rok przerwy w grze.


- Nadrabiam zaległości, poznaję siatkówkę na wysokim poziomie i wierzę, że będę pewnym punktem Ślepska w rozgrywkach I-ligi - twierdzi Michał. - Zdaję sobie sprawę z tego co mnie czeka. Wiem, że jako suwalczanin, będę baczniej obserwowany przez kibiców, że ode mnie będą wymagali więcej. Zrobię wszystko, żeby nie zawieść działaczy Ślepska, trenerów, kolegów z drużyny, kibiców i oczywiście siebie. Atmosfera w klubie i drużynie jest fajna, a to sprzyja rozładowaniu stresów i napięć.


Oto ostateczny skład drużyny Ślepska Suwałki na sezon 2013/2014:

atakujący: Michał Jutkiewicz, Wojciech Winnik (kapitan drużny)

libero: Krzysztof Andrzejewski (ew. Maciej Mendak)

przyjmujący: Krzysztof Modzelewski, Krystian Pachliński, Dmitrij Skorij (Rosja), Kamil Skrzypkowski

rozgrywający: Benjamin Bell (Australia), Łukasz Makowski, Maciej Mendak

środkowi: Maciej Kałasz, Łukasz Rudzewicz, Mariusz Schamlewski, Tomasz Wasilewski,

trenerzy: Piotr Poskrobko (I), Karol Dąbrowski (II)

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*