21.09.2013

Sumo. Medale i punkty suwalczan

Trzy medale i dziesięć punktów do rywalizacji sportowej dzieci i młodzieży, to dorobek reprezentantów MLUKS Olimpik Suwałki na rozegranych w Olsztynie mistrzostwach makroregionu młodziczek i młodzików w sumo.

Złoty medal i tytuł mistrzyni makroregionu w kategorii wagowej do 60 kg wywalczyła Magdalena Szeszko. Srebrne medale i tytuły wicemistrzów zdobyli Żaneta Wasilewska w kat. wagowej do 55 kg oraz Łukasz Dąbrowski w rywalizacji młodzików w kat. wagowej do 40 kg. Warto dodać, że Żaneta walkę o złoto przegrała z brązową medalistką Mistrzostw Europy. Na 5. miejscu zawody ukończyła i punkty dla klubu zdobyła Sylwia Berus rywalizująca w kat. wagowej do 50 kg.

- To był udany start, bo zdobyliśmy trzy medale, ale i cennych 10 punktów zaliczanych do sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży - mówi Andrzej Koncewicz, trener Olimpika. - Za tydzień, w tym samym składzie, jedziemy na mistrzostwa makroregionu w zapasach w stylu wolnym chłopców i zapasach dziewcząt. Mam nadzieję, że z tych zawodów również wrócimy z medalami i kolejnymi punktami.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*