15.09.2020

W Lublinie dziewięć medali dla młodzików LUKS Hańczy [foto]

Z dziewięcioma medalami: po 2 złote i srebrne oraz 5 brązowych oraz kilkoma rekordami życiowymi z rozegranych w Lublinie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Lekkiej Atletyce wrócuili do domów lekkoatleci LUKS HAŃCZY Suwałki.

Złote medale wywalczyły: Gabriela Szczodruch w skoku wzwyż z wynikiem 145 cm oraz Nadia Dydzińska w skoku w dal z wynikiem 4.70 m.

Srebrne medale zdobyli: Mateusz Żyliński w rzucie oszczepem z wynikiem 47.70 m r.życ., w rzucie dyskiem zajął 9 miejsce - 31.88, a Majka Niewiarowska - zajęła drugie miejsce w skoku wzwyż również z wynikiem 145cm, w rzucie oszczepem zajęła 3 miejsce 24.14 m

Na najniższym stopniu podium stanęli także: Natalia Gugnowska – 80 m ppł.- 13.54 s r.życ, 200 m ppł. - 33.59  r.życ.; Kornelia Nowikowska - pchnięcie kulą - 10.13 r. życ., Julia Marcinkiewicz - skok w dal - 4.39, 80 m ppł. – 4 miejce- 13.74 s r.życ. i Emilia Wasilewska- skok wzwyż 145 cm (taki sam wynik jak dwie pierwsze zawodniczki).

Tuż za podium znaleźli się: Jan Popławski – 200 m ppł. - 5 miejsce- 32.53 s , skok w dal- 4,78 - 9 miejsceŁukasz Kutyło - 300m - 43.02 s - r. życ. - 6 miejscePatryk Lutyński - skok w dal- 4,72- 10 miejsce