10.01.2020

Wigry Suwałki stawiają na atak. Kacper Wełniak z rezerw Legii na 2,5 roku

We wrześniu Kacper Wełniak strzelił Wigrom gola w pucharowym meczu, w którym trzecioligowa Legia II Warszawa wyeliminowała suwalskiego pierwszoligowca. Dzisiaj 19-letni napastnik podpisał z Biało-Niebieskimi kontrakt na 2,5 roku.

Jesienią w rezerwach Legii Kacper Wełniak, który do Warszawy trafił jako 14-latek, rozegrał 10 spotkań i zdobył 4 bramki w III lidze. Wiosnę spędził na wypożyczeniu w II-ligowej Siarce Tarnobrzeg, dla której w 11 spotkaniach strzelił 2 gole.  

W dotychczasowej przygodzie z piłką, pochodzący z Nakła, mierzący 185 cm piłkarz rozegrał 183 spotkania w których zdobył 75 bramek. Kacper Wełniak ma na koncie 29 występów w młodzieżowych reprezentacjach Polski w których zdobył 9 goli. Jest drugim tej zimy, po Oskarze Nowaku, młodzieżowym kadrowiczem, który trafił do Suwałk na zasadzie transferu definitywnego i trzecim już  zawodnikiem, którego w tym okienku pozyskały Wigry.

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Biało-Niebieskich był 33-letni były reprezentant Szwecji Johan Oremo i z nim oraz Michałem Żebrakowskim Kacper Wełniak będzie rywalizował o miejsce w napadzie drużyny trenera Pawła Crettiego. Na liście życzeń szkoleniowca pozostają jeszcze defensywny pomocnik i rozgrywający.

WD

Fot. Wigry Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*