09.12.2019

Wracamy na IX Mikołajkowy Turniej o Puchar Wojciecha Kowalewskiego. Nagrody i rekordy [zdjęcia]

Królem strzelców turnieju został Xawery Eichler z Varsovii Warszawa, najlepszym bramkarzem - Błażej Wilma z Olimpii Grudziądz, a MVP zawodów – Oskar Putrzyński z Legii Warszawa.

To indywidualni zwycięzcy tegorocznej edycji Mikołajkowego Turnieju o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, który został przeprowadzony w minioną sobotę i niedzielę w hali Suwałki |Arena.

Największym wygranym charytatywnej imprezy był Olek Puczyłowski, który choruje na zespół Aperta. Podczas zawodów odbyły się tzw. ciche licytacje, w których do zdobycia były cenne pamiątki z autografami znanych sportowców: m. in. koszulki piłkarskiej reprezentacji Polski, MKS-u Ślepsk Malow Suwałki, Macieja Makuszewskiego czy piłka z autografami zawodników Legii Warszawa. Dochody z licytacji i z wpisowego przeznaczone zostały na leczenie Olka.

W turnieju nie ma kolejności drużyn. Przypomnijmy, że rywalizowalo 16 zespołów złożonych z 9-letnich piłkarzy i piłkarek: Lechia Gdańsk, Suduva Mariampol (Litwa), Legia Warszawa, AFA Olaine (Łotwa), WNS Szkoła Gortata Łódź, Bałtika Kaliningrad (Rosja), SMP Żuri Olsztyn, Warta Poznań, Czereś Sport Olsztyn, Olimpia Grudziądz, MŁKS Łomża, Varsovia Warszawa, Warmia Grajewo, Akademia Młodego Piłkarza Białystok, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki i oraz gospodarz i główny organizator, Akademia 2012 Suwałki.   

Każda drużyna rozegrała 6 spotkań.  

Ciesząca się rekordowym zainteresowaniem transmisję z dwudniowej imprezy można było śledzić m.in. na profilu facebookowym naszego portalu.

Fot. Akademia 2012

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*