27.04.2024
18:00

16.10.2013

Zwycięstwo Wigier II, remis Polonii

W rozegranej w środę 12. kolejce piłkarskiej klasy okręgowej seniorów zwycięstwo odniosły tylko rezerwy suwalskich Wigier. Zremisowała (po raz trzeci) Polonia Raczki i to z nie byle kim, bo z wiceliderem, a przegrały drużyny z Sejneńszczyzny Pomorzanka Sejny i Gieret Giby.
Już w ten weekend 13 kolejka. Dla kogo okaże się szczęśliwa, a kto będzie narzekał na pecha?

W meczu Wigry II - Krypnianka Krypno w zespole gospodarzy aż roiło się od zawodników z II-ligowm doświadczeniem. Ci z większym to: Przemysław Makarewicz (111 występów w II lidze), Kamil Lauryn (123), Adam Pomian (113), Tomasz Tuttas (43), Paweł Omilianowicz (35), a z mniejszym: Nelson Beccera (7), Patryk Sobolewski (3), Tomasz Sawicki (22), Paweł Cimochowski (3), Michał Jegliński (3), Filip Pilichowski (1).

Suwalczanie wygrali zasłużenie, ale dzięki ambitnej postawie gości wynik do końca był sprawą otwartą. Do przerwy podopieczni Andrzeja Spury prowadzili 2:0.

- Krypnianka rzuci się na nas na początku drugiej połowy i postara się strzelić kontaktowego gola – tłumaczył w przerwie trener Spura. - Musimy zagrać spokojnie, wybijać ich z uderzenia, asekurować się i nie pozwalać im hasanie pod naszą  bramką. A jak się zmęczą zrobimy resztę.

NIestety uwagi trenera nie do końca trafiły do zawodników, bo już w 50 minucie goście strzelili kontaktowego gola. Przed drugim, raz uratował gospodarzy Patryk Sobolewski, a raz wyręczył go słupek (w I połowie po kapitalnej interwencji Sobolewski zbił piłkę na poprzeczkę). Po kwadransie do głosu doszli gospodarze, którzy stwarzali okazje do podwyższenia wyniku i je marnowali. Jak do bramki Krypnianki nie trafiali Paweł Omilianowicz czy Tomasz Tuttas wiedzą tylko oni. Ostatni kwadrans suwalczanie grali w „10” bo boisko musiał opuścić kontuzjowany Tomasz Sawicki, a wcześniej trener wykorzystał wszystkie zmiany. Goście robili co mogli, żeby doprowadzić do remisu, ale albo nie trafiali w światło bramki, albo na posterunku był Patryk Sobolewski.

Wigry II Suwałki – Krypnianka Krypno 2:1 (1:0)
Gole: Pomian (12), Cimochowski (38) – goście 50 min.
Wigry II: Sobolewski – Żybura (58. Koch), Makarewicz, Pilichowski, Stasiński (46. Lauryn), Jegliński, Cimochowski (71. Kupszta), Beccera, Pomian (46. Tuttas), Sawicki, Omilianowicz.

Wyniki innych drużyn z regionu:
Rudnia Zabłudów – Polonia Raczki 2:2, Pomorzanka Sejny – Ruch Wysokie Mazowieckie 0:4, Włókniarz Białystok – Gieret Giby 2:1.

W tabeli prowadzi Ruch Wysokie Mazowieckie 29 pkt . (11 spotkań), Wigry II zajmują 6. lokatę (19 pkt.,  11),  8. Gieret – 16 (10), 10. Pomorzanka – 15 (12), 15. Polonia - 3 (11)

W następnej kolejce (19-20.10.)  grają: Korona Dobrzyniewo Duże (13) – Wigry II Suwałki, Polonia Raczki – Pomorzanka Sejny, Gieret Giby – Forty Piąntica (14).

PS. W 1/8 Pucharu Polski na szczeblu okręgu (30.10.g. 13.00) Pomorzanka Sejny podejmować będzie III ligowy Dąb Dąbrowa Białostocka.