06.05.2013

Buczka do remontu

Jeszcze w tym roku rozpocznie się drugi etap remontu ulicy Buczka w Suwałkach. Wszystko za sprawą dofinansowania, jakie postanowił przyznać Zarząd Województwa Podlaskiego miastu Suwałki.

 

Dziś (6.05.2013r.) w Suwałkach - podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy okazji konsultacji Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do roku 2020– Jarosław Dworzański, Marszałek Województwa Podlaskiego poinformował, że miasto Suwałki otrzyma dofinansowanie na remont tej drogi.

- Przy okazji dzisiejszych konsultacji „Strategii” chciałbym poinformować, że postanowiliśmy przyznać dofinansowanie na remont odcinka ulicy Buczka – powiedział Jarosław Dworzański – To będzie kolejny, bardzo duży remont ulicy w Suwałkach przy wsparciu z unijnej kasy.


Szacunkowa wartość całej inwestycji to 19 milionów złotych. Nie jest jeszcze znana wysokość dofinansowania. W ramach remontu zostanie przebudowany odcinek ulicy Buczka od ronda przy ulicy Szwoleżerów do ronda przy ulicy Leśnej.


- Myślę, że jeszcze w Maju będziemy w stanie ogłosić przetarg na tę inwestycję – poinformował zaraz po słowach Marszałka Województwa Podlaskiego Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – Jesteśmy gotowi do tej inwestycji, a dzięki zapewnieniu o dofinansowaniu ze strony Zarządu łatwiej będzie nam sfinansować cały projekt.


Po zakończonym w 2010 roku remoncie ulicy Reja, trwającym ulicy Wigierskiej wraz z budową nowego mostu na Czarnej Hańczy – remont ulicy Buczka będzie kolejną dużą inwestycją drogową w  Suwałkach.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*