03.03.2013

Innowacyjne Płuca Polski

Testują oprogramowanie, przygotowują specjalistyczne rozwiązania wspomagające zarządzanie biznesem, tworzą aplikacje dedykowane dla portali społecznościowych, lecz także oferują usługi prawne, czy geodezyjne.

 

Mowa o 15 firmach działających na Innowacyjnej 1 w Suwałkach, pod wspólnym dachem miejscowego Parku NaukowoTechnologicznego PolskaWschód. W piątek, 1 marca przedstawicieleparkowychfirm zorganizowali spotkanie, na którym prezentowali swoje możliwości i ofertę.  

W
spotkaniu, zorganizowanym przez podmioty działające pod skrzydłami PN-T P-W w Suwałkach, uczestniczyli przedstawiciele suwalskiego magistratu, miejskich spółek komunalnych i przedsiębiorcy.

- Niektórzy z nas działają już od kilku lat na rynku, inne firmy to tzw.start upy, przedsiębiorstwa dopiero startujące w biznesie. Niezależnie jednak od specyfiki działania, swojego doświadczenia istażu, łączą nas trzy elementy: miejsce, w którym funkcjonujemy, innowacyjne, ciekawe rozwiązania które oferujemy i to, że jesteśmy bardziej znani poza Suwałkami, niż tutaj, u siebiemówi Łukasz Korol, dyrektor zarządzający DBS Systems, jeden z organizatorów spotkania.  

     

Jak podkreśla, firmy chciały pokazać, że rozglądając się za wartościowymi produktami suwalscy przedsiębiorcy wcale nie muszą szukać daleko, bo wszystko mają na miejscu, w Parku.

 

Obecnie naInnowacyjnej 1w Suwałkach działa 15 firm. Wśród nich dominują reprezentanci sektora IT i nowych technologi, lecz nie tylko, bo pracują tam również przedsiębiorstwa geodezyjne, świadczące usługi prawne, ubezpieczeniowe, zajmujące się szkoleniami, a nawet operujące na płaszczyźnie ekologicznej. W części to młode podmioty, tzw.start up-y, ale już dostatecznie dojrzałe do tego, by skutecznie funkcjonować na rynku.  

 

W Parku Naukowo – Technologicznym PolskaWschód w Suwałkach działają m.in.: DBS (oprogramowania dla biznesu), Edu Consulting (szkolenia), Achtel (branża chemiczna), ePosition (pozycjonowanie stron www), Like Apps (aplikacje dla portali społecznościowych), Kancelaria Gramatowscy (kancelaria prawna),  Malow Digital (produkcja nośników reklamowych), Testility (testowanie oprogramowania), Reso (ubezpieczenia), Valcomp (usługi informatyczne), Greyfin (branża chemiczna), InterTim (geodezja), Global eco Recycling (ekologia), Elementica.pl.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*