04.12.2013

Mazury za pół ceny

Od 3 grudnia 2013 roku do końca lutego 2014 roku wiele mazurskich firm i gospodarstw turystycznych oraz rekreacyjnych oferuje swoje usługi za połowę ceny. Jest to już trzecia taka akcja. Swym zasięgiem obejmuje obszary Mazur Południowych: Biała Piska - Orzysz - Pisz - Ruciane-Nida. Kto wiec chce wypocząć, „porozmawiać” z przyrodą w ciszy, spokoju, bez letniego zgiełku, w dodatku tanio, powinien teraz tam się wybrać.

Wśród chętnych, którzy chcą ugościć turystów zimą w ramach tej akcji, znaleźli się właściciele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, restauracji, lokali gastronomicznych, a także prowadzący wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, czy organizatorzy kursów snowkitingu na jeziorze Śniardwy (latanie z deską snowboardową czy nartami za latawcem), nurkowania. Są także szkoły językowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie, Dom Kultury w Piszu, czy Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu. Na gości czeka też bogata oferta kulturalna i rozrywkowa

O Mazurach Południowych

Ziemia Piska, to wrota, za którymi otwiera się jedna z najpiękniejszych części Polski – Mazury. Przybyszy wita Puszcza Piska, największy kompleks leśny w Polsce i drugi, co do wielkości w Europie. Na terenie powiatu piskiego jest położona większa część jeziora Śniardwy, największego jeziora w Polsce, zwanego też Mazurskim Morzem, połączonego przez jez. Seksty, najdłuższym mazurskim kanałem - kanałem Jeglińskim o długości 5,5 km z jez. Roś.

Gmina Orzysz - zimowo, naturalnie, nadzwyczajnie... . Przyroda niezniszczona żadnym przemysłem pokazuje swoje ukryte tajemnice. Długie jesienno-zimowe wieczory w takiej scenerii sprawiają, że czas płynie tutaj jakby wolniej.

Gmina Ruciane-Nida jest malowniczą gminą turystyczno-wypoczynkową położoną w samym sercu Puszczy Piskiej. Obszar gminy wyróżnia się wyjątkowo dużym udziałem jezior. Najbardziej znane to Jezioro Śniardwy – często nazywane „Mazurskim Morzem”, przepiękne Jezioro Nidzkie - natchnienie pisarzy i poetów oraz Jezioro Bełdany. Przez zachodnią część gminy przepływa „królowa mazurskich rzek" - Krutynia, uznawana za jeden z piękniejszych nizinnych szlaków kajakowych w Polsce.

Przedsięwzięcie ma swoją stronę internetowa. Goście mogą tam znaleźć odpowiadające im hotele, restauracje, czy inne obiekty, zarezerwować miejsca.

Z myślą o rosyjskich turystach, ruszył prze kilkoma dniami portal promujący Mazury. Pod adresem www.Mazuria.ru sąsiedzi zza wschodniej granicy dowiedzą się, jakie atrakcje warto zobaczyć w regionie, gdzie zjeść i przenocować. Dzięki Małemu Ruchowi Granicznemu, do północno-wschodniej Polski przyjeżdża coraz więcej Rosjan. To okazja, aby zachęcić ich do skorzystania z rozrywki, rekreacji i odpoczynku na Mazurach. Dlatego też portal ma domenę rosyjską i jest skierowany jest do rosyjskojęzycznych internautów. Portal powstał z inicjatywy Mazurskiego Klastera Turystycznego.


Jan Wyganowski
Na fot.Pisz z lotu ptaka,fot UM Pisz

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*