16.04.2013

Międzynarodowe spotkanie nauki i technologii

W środę (17 kwietnia) w suwalskim Parku Naukowo – Technologicznym Polska - Wschód rozpocznie się trzydniowe Międzynarodowe Forum Dni Nauki i Technologii Polska – Wschód. W licznych debatach, seminariach i warsztatach wezmą udział naukowcy i przedsiębiorcy z Polski i zagranicy, m.in. z Litwy, Ukrainy i Białorusi.


Celem Forum jest rozszerzenie międzynarodowej współpracy w obszarze zdrowia (Health), technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), energii (Energy), środowiska (Environment), nowych materiałów i procesów (NMP) oraz współpracy regionalnej (Transregional Co-operation) pomiędzy krajami Unii Europejskiej a krajami wschodnimi, przede wszystkim Białorusią, Ukrainą i Rosją, w szczególności w ramach Partnerstwa Wschodniego.


W zamierzeniu organizatorów Forum, podobnie jak w latach poprzednich, efektem spotkania powinno być podjęcie konkretnych przedsięwzięć gospodarczych, bazujących na transferze nowych technologii i rozwiązań do przedsiębiorstw, a także przygotowanie wspólnych projektów w ramach obecnie realizowanych programów współpracy.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*