27.01.2017

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów nagrodzone. Przyciąga turystów

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów zostało nagrodzone wyróżnieniem Marszałka Województwa Podlaskiego w konkursie „Najlepszy Produkt Turystyczny”. Konkurs jest organizowany przez Polską Organizację Turystyczną od 2003 roku.

Uroczysta Gala Wręczenia Certyfikatów i Wyróżnień „Najlepszy Produkt Turystyczny” odbędzie się 3 lutego 2017 roku i będzie połączona z Pierwszym Balem Karnawałowym Branży Turystycznej Województwa Podlaskiego.

Dotychczas zdobywcą najwyższego w skali kraju wyróżnienia turystycznego z naszego regionu - Złotego Certyfikatu - był Kanał Augustowski-Szlak Papieski.

Augustowskie Sanatorium już wkrótce, po rozbudowie i modernizacji, stanie się jednym z najnowocześniejszych ośrodków uzdrowiskowych w Polsce. Zakończono właśnie dużą inwestycję. Rozbudowa i modernizacja Sanatorium kosztowała ok. 25 mln złotych. Właścicielem sanatorium jest obecnie Przedsiębiorstwo BiaVita Polska Sp. z o. o., należące do grupy kapitałowej SATORIA Group S.A. - lidera w branży hotelarsko-turystycznej w Polsce. (m. in. właściciel sieci hoteli Start Hotel w Warszawie oraz RT Hotels w Krakowie).

Poprzez wejście do grupy kapitałowej SATORIA Group S. A. w roku 2009, rozpoczęła się zmiana polegająca na przystosowaniu Sanatorium Uzdrowiskowego Augustów do międzynarodowych standardów świadczenia usług leczniczych.

Przedsięwzięcie polegało na rozbudowie istniejącej części hotelowej oraz budowie nowego obiektu hotelowego i dwukondygnacyjnej części zabiegowo-rekreacyjnej. Nowa baza zabiegowa zapewni kuracjuszom wyższy standard wykonywanych zabiegów oraz stworzy nowe możliwości do przyjęcia większej liczby gości.

Nowo wybudowany obiekt hotelowy posiada 54 klimatyzowane i nowocześnie zaprojektowane pokoje, co łącznie z obecnym budynkiem zapewnia 274 miejsc noclegowych w 141 pokojach hotelowych. Pokoje zostały zaaranżowane z myślą o najwyższym komforcie gości. Dodatkowo do dyspozycji gości oddano dwie sale restauracyjne oraz Cafe & Bar Nad Jeziorem, z którego okien rozpościera się malowniczy widok.

W wyniku rozbudowy i modernizacji Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów będzie dysponowało całkowitą powierzchnią ponad 7,5 tys. m². Dla porównania, obecnie Sanatorium dysponuje powierzchnią niemalże 4 tys. m².

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów specjalizuje się w leczeniu: chorób ortopedyczno-urazowych; chorób reumatologicznych; chorób naczyń obwodowych; osteoporozy oraz podnoszeniu odporności.

Po rozbudowie Sanatorium planowane są dodatkowe specjalizacje: kardiologiczna, pulmonologiczna, alergie pokarmowe. Unikatowym pomysłem, w skali całego kraju, leczenia chorób naczyń obwodowych jest rehabilitacja lecznicza w zespole bólowym Raynauda. W związku, z tym BiaVita Polska Sp. z o. o. podpisała umowę z Uniwersytetem Medycznym w Białymstoku na przeprowadzenie kompleksowej diagnostyki i rehabilitacji osób z chorobą Raynaud’a i - jako jedyny ośrodek w kraju- od stycznia 2017 roku świadczy usługi rehabilitacji stacjonarnej pacjentom z tym schorzeniem.

Kompleksowa usługa diagnostyki i rehabilitacji polega na wdrożeniu innowacyjnego postępowania diagnostyczno-terapeutycznego u osób cierpiących na to schorzenie. Program jest innowacją w skali Polski i Europy.

Centrum rehabilitacji poszerzyło również ofertę leczenia o rehabilitację następstw boreliozy w układzie kostno – stawowym. Specjalny program rehabilitacji Borelioza został stworzony z myślą o osobach dotkniętych tą chorobą.

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów w nowej odsłonie będzie stanowić niepowtarzalną atrakcję turystyczną w regionie północno-wschodniej Polski. Stąd też i nagroda. A opłaty uzdrowiskowe wnoszone przez kuracjuszy dodatkowo zasilą budżet miasta Augustowa.

Przypomnijmy, w 1973 roku, w lesie nad skarpą jeziora, stanął dom wypoczynkowy, który zdobył zresztą I nagrodę w konkursie na najlepszą wówczas budowę w ówczesnym województwie białostockim. I to był zalążek sanatorium. W 1976 roku Białostockie Przedsiębiorstwo Usług Socjalnych Budownictwa otrzymuje decyzję ministra zdrowia o prawie do prowadzenia sanatorium. Potem myślano o budowie całej dzielnicy uzdrowiskowej. To marzenie wciąż czeka na spełnienie.

WYG

Źródła: UM Augustów; sanatorium Augustów.

 fot. Sanatorium Augustów

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*