07.12.2023

Sieci Biedronka oraz Kaufland ze świątecznymi bonami i voucherami dla swoich pracowników

Prawie 70 tys. pracowników sieci Biedronka na stanowiskach niemenedżerskich, otrzyma od 6 grudnia br. specjalne rabaty w wysokości 1000 zł w formie voucherów do wykorzystania w sklepach sieci.

Kwota świątecznych rabatów w postaci voucherów wyniesie około 70 mln zł. Na pakiet świąteczny, w tym ponad 161 tysięcy paczek dla pracowników i ich dzieci, firma wydała blisko 93 miliony złotych. Tym samym największa sieć handlowa w kraju z okazji świąt Bożego Narodzenia przeznaczyła dla swoich pracowników rekordową kwotę ponad 160 milionów złotych.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia sieć Biedronka, doceniając starania pracowników i współpracowników, postanowiła przekazać dodatkową nagrodę w postaci voucherów opiewających na kwotę tysiąca złotych. Otrzyma je prawie 70 tys. pracowników sieci Biedronka na stanowiskach niemenedżerskich w sklepach, centrach dystrybucyjnych oraz biurach. Vouchery otrzymają również załogi sklepów agencyjnych oraz wybrani współpracownicy, w tym m.in. pracownicy agencji ochrony. Biedronka przeznaczyła na ten cel około 70 milionów złotych i finansuje go ze środków własnych. Vouchery mogą być wykorzystane do końca stycznia 2024 r.

Wcześniej pracownicy otrzymali paczki świąteczne dla siebie i swoich dzieci, które stanowią tradycyjny element pakietu świątecznego oferowanego przez Biedronkę. Firma przygotowuje 4 rodzaje paczek dla dzieci w zależności od wieku (0-2 lata, 3-6 lat, 7-10 lat, 11-18 lat). W tym roku paczki otrzymało ponad 81 tysięcy pracowników i 80 tysięcy ich dzieci.

- Na paczki świąteczne czekają nie tylko pracownicy, ale również ich dzieci. Co roku poprzez ankiety pytamy zespół Biedronki, jakie upominki są przez nich oczekiwane i na tej podstawie dobieramy produkty do paczek – mówi Agnieszka Sokołowska, dyrektorka ds. komunikacji wewnętrznej, EB i odpowiedzialności społecznej w sieci Biedronka.  - Tegoroczne zestawy dla dzieci zostały stworzone z myślą aż o 4 grupach wiekowych, tak aby jak najlepiej dopasować skład do zdolności i potrzeb charakterystycznych dla każdego wieku. W tym roku postawiliśmy też na bardziej świadome wybory: w paczkach dla najmłodszych nie pojawiły się słodycze, a wszystkie prezenty zostały zapakowane w ekologiczne pudełka.

Pracownicy w swoich paczkach znaleźli zestaw garnków, kuchenny zestaw tekstylny oraz słodycze.

Najmłodsi (0-2 lata) otrzymali stół z klockami, samochód sorter kształtów, kreatywną układankę magnetyczną,  książkę z serii „Jadzia Pętelka" oraz pomagającą maluchom odkrywać bogactwo uczuć grę memo „Poznaję emocje".

W paczce dla nieco starszych dzieci (3-6 lat) znalazł się interaktywny długopis, gra planszowa "Bandit Project", ciastolina, zestaw klocków, zdrapywanka, stempelki i zmywalne tatuaże.

Kolejna grupa wiekowa (7-10) w swojej paczce znalazła grę zręcznościową "Łowienie rybek", puzzle świecące w ciemności, grę karcianą "Spór o bór", zdrapywankę i zestaw zagadek logicznych dla gotowych na wyzwania młodych umysłów. 

Dla nastolatków (11-18 lat) Biedronka przygotowała puzzle świecące w ciemności, grę strategiczną Sequence, grę Gangster City, rzutki i planszówkę Wirus, jedną najlepiej ocenianych gier karcianych ostatnich miesięcy.

Oprócz paczek, w ramach pakietu świątecznego, pracownicy otrzymali zasilenie finansowe w postaci e-kodów pracowniczych, którymi mogą zapłacić za zakupy w Biedronce lub Hebe. Kwoty zasileń poszczególnych e-kodów różnią się w zależności od progu dochodowego i wynoszą od 490 zł do 610 zł.

Sieć Biedronka oferuje swoim pracownikom ponad 20 programów socjalnych i benefitów, opartych na 3 filarach: Zdrowie, Rodzina i Edukacja. Benefity w okresie przedświątecznym należą do jednych z atrakcyjniejszych. 

 

Kaufland zwiększa wartość bonów świątecznych dla wszystkich pracowników

Kaufland z konsekwencją realizuje kolejne inicjatywy mające na celu utrzymanie wysokiej konkurencyjności w obszarze oferowanych warunków zatrudnienia.

Biorąc pod uwagę opinie i najważniejsze potrzeby załogi, sieć podjęła decyzję o zwiększeniu wartości tegorocznych bonów świątecznych dla każdego z pracowników o 250 zł. Tym samym pracownicy otrzymają bon o maksymalnej wartości 750 zł.

Pracownicy Kaufland otrzymują bony na zakupy w sklepach sieci każdego roku w okresie przed świętami Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Przez liczne grono zatrudnionych są one uznawane za najatrakcyjniejszy z dodatkowych benefitów oferowanych przez detalistę. Kolejny rok z rzędu sieć postanowiła zwiększyć wartość bonów – tym razem o 250 zł. W zależności od dochodu w przeliczeniu na jednego członka rodziny kwoty tegorocznych bonów świątecznych oscylują w granicach od 730 do 750 zł.

- Kaufland jako jedna z największych sieci handlowych w kraju niezmiennie dokłada wszelkich starań, aby wyznaczać najwyższe standardy w ramach realizowanej polityki personalnej, a tym samym oferować konkurencyjne na rynku warunki zatrudnienia -  mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego w Kaufland Polska. - Wierzymy, że najlepszym benefitem jest ten, który starannie adresuje potrzeby członków zespołu. Decyzja o podniesieniu wartości bożonarodzeniowych bonów wynika z analizy tych potrzeb. Cieszymy się, że również w tym roku możemy zwiększyć ich wartość, ułatwiając tym samym przygotowania do jednego z najważniejszych dla nas świąt.  

Oprócz bonów każda osoba zatrudniona w sieci Kaufland otrzyma również paczkę zawierającą popularne produkty spożywcze. Jesienią załodze podarowane zostały również suplementy diety wspierające odporność.

Poziom wynagrodzenia pracowników Kaufland jest jednym z najwyższych w branży retail. W zależności od lokalizacji i stażu pracy osoby zatrudnione na stanowisku kasjer-sprzedawca mogą liczyć na pensję w wysokości od 4200 do 5200 zł brutto, a dodatkowo podlega ona corocznym podwyżkom. W tym roku Kaufland przeznaczył na ten cel ponad 120 mln zł.

Każdy nowy pracownik już na start otrzymuje umowę o pracę – początkowo na okres siedmiu miesięcy, która następnie zostaje przedłużona na czas nieokreślony. Do najbardziej cenionych z oferowanych benefitów pozafinansowych zaliczają się również prywatna opieka medyczna dla siebie oraz swoich bliskich, możliwość ubezpieczenia grupowego na preferencyjnych warunkach, nagroda jubileuszowa, dodatkowa wypłata emerytalna, bony na zakupy w sklepach na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc czy pomoc w trudnych sytuacjach życiowych.

Rodzice pracujący w sieci mogą liczyć dodatkowo na wyprawkę dla dziecka.

W całej Europie Kaufland posiada ponad 1500 sklepów i zatrudnia ok. 155 000 pracowników. W Polsce sieć posiada 243 markety i zatrudnia ok. 15 500 pracowników.

Biura prasowe Biedronka oraz Kaufland

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*