25.02.2013

Śmieci skonsultowane

2116 ważnie oddanych głosów w sprawie konsultacji społecznych dotyczących opłat za wywóz śmieci z miasta Suwałki. Dziś (25.02.2013r.) Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk – podsumował i przedstawił wyniki konsultacji podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

 

Suwalczanie najchętniej głosowali za wariantem numer 4 – czyli określającego stawkę w zależności od gospodarstwa domowego.

 

- 1056 głosów czyli 50% biorących udział w konsultacjach społecznych mieszkańców zdecydowało, że najlepszym wariantem byłby ten określający stawkę w zależności od rodzaju gospodarstwa domowego – podsumował wyniki Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

 

 

 

Dlatego wariant numer 4 będzie brany pod uwagę w pierwszej kolejności. To nie znaczy, że pozostałe głosy nie liczą się. 46% osób łącznie - opowiedziało się za wariantami numer 1 i 2 – czyli tymi, w których stawki określone są od osoby. – Musimy wziąć pod uwagę te głosy bo to praktycznie druga połowa. Już pracujemy nad rozwiązaniem, które połączy wariant 4 razem z wariantami numer 1 i 2. – poinformował dziś Czesław Renkiewicz.


Oznacza to jedno. Wariant numer 4 – najbardziej prorodzinny jest krzywdzący dla osób mieszkających samotnie. Aż 6 tysięcy mieszkańców Suwałk to osoby, które mieszkają same. Wypracowane rozwiązanie uwzględni potrzeby rodzin jak i osób samotnych. Opłata, która ostatecznie wejdzie w życie zostanie podjęta przez suwalskich radnych na specjalnej sesji Rady Miejskiej, która odbędzie się 7 marca.


Zgodnie z uchwałą, którą przyjęli polscy Parlamentarzyści - nowe stawki za wywóz śmieci będą obowiązywać od 1 lipca tego roku.


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*