25.03.2013

Umowa na Plac Piłsudskiego

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał dziś (25.03.2013r.) umowę z białostocką firmą „SOKOLIK" Zbigniew Sokolik na przebudowę Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. Ta wyasfaltowana dziś część miasta do maja przyszłego roku zmieni się w duży, granitowy plac.

 


Całość będzie wyglądała podobnie jak dziś prezentuje się fragment ulicy Kościuszki na wysokości Parku Konstytucji 3 Maja. Inwestycja warta prawie 4 miliony złotych będzie dofinansowana w 85% z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja na lata 2007-2013.

 - W tym roku ceny po przetargach są o wiele niższe niż te, które zakładamy w szacunkach inwestorskich. Kosztorys zakładał, że inwestycja pochłonie 5 265 000 złotych. Jak widać cena jest o ponad milion złotych niższa. To dobra wiadomość bo oszczędzamy i dzięki temu będziemy mieli pieniądze na inne inwestycje - mówił w trakcie podpisania umowy Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.


Firma, która wygrała przetarg ma już doświadczenie w podobnych inwestycjach.

- Wcześniej przebudowaliśmy ulicę Lipową i Plac Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. Plac Kościuszki i Plac Piłsudskiego to niemal bliźniacze inwestycje - poinformował Prezydenta Suwałk Zbigniew Sokolik, prezes firmy „SOKOLIK" z Białegostoku, która wygrała przetarg.


Roboty budowlane powinny rozpocząć się w połowie kwietnia. Firma najpierw musi przebudować skrzyżowanie ulicy Kościuszki z Placem Piłsudskiego. Ma na to czas do 15 czerwca. Potem, gdy skrzyżowanie będzie już przejezdne, budowlańcy rozpoczną kolejne etapy prac czyli konkretnie sam plac, a na końcu skrzyżowanie placu z ulicą Hamerszmita. W ten sposób nie dojdzie do utrudnień w ruchu kierowców.


W ramach inwestycji cały Plac Piłsudskiego zostanie wyłożony kostką granitową - ulice, parkingi i chodniki. Zostaną też wybudowane nowe przyłącza wodno-kanalizacyjne oraz powstaną nowe latarnie. Ponadto granitowa część ulicy Kościuszki zostanie wyremontowana. Szczeliny między kostkami zostaną wypełnione specjalną spoiną żywiczną co wyeliminuje wypadanie kostek.


Wszystko będzie kosztowało 3 958 00o złotych - 85% tej kwoty miasto Suwałki pozyskało z Programu Współpracy Transgranicznej Litwa - Polska - Rosja na lata 2007-2013. Partnerami projektu są miasto Czerniachowsk oraz miasto Gurjewsk z Obwodu Kaliningradzkiego Federacji Rosyjskiej. Przebudowa Placu Piłsudskiego potrwa rok. Rozpocznie się w kwietniu tego roku i zakończy w maju przyszłego roku.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*