15.02.2013

Via Baltica jak fatamorgana

Dla budowy międzynarodowej trasy Via Baltica nie ma raczej miejsca w rządowym „Programie budowy dróg i autostrad na lata 2014-2020” – ustalił „Nasz Dziennik’’.


Dlaczego? Ministerstwo transportu ciężar budowy polskiego odcinka trasy chce przerzucić na Komisję Europejską. Zgłosiło tę inwestycję do instrumentu infrastrukturalnego ”Łącząc Europę„. Jednak szybko topniejący budżet tego programu nie daje nadziei na budowę Via Baltica do roku 2020.


Impas decyzyjny ze strony rządu w sprawie tej inwestycji był powodem skierowania przez podlaskich parlamentarzystów wielu już zapytań i interpelacji m.in. do ministerstwa transportu czy marszałka Sejmu. Pytano głównie, czy Via Baltica zostanie wpisana do ”Programu budowy dróg i autostrad na lata 2014-2020„. W końcu odpowiedź wystosował wiceminister transportu Tadeusz Jarmuziewicz. Informuje, że aktualnie realizowany jest program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015, a w jego ramach na budowę drogi ekspresowej S61 (Via Baltica) na razie nie ma środków.

 

 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*